یاد و خاطره‌ی سالگرد تولد ماهاتما گاندی و استقلال هندوستان در اربیل و سلیمانیه گرامی داشته شد

پیکر ماهاتما گاندی رهبر مبارزات استقلال‌طلبانه‌ی هند در یکصد و پنجاهمین سالگرد تولد وی در پارک سامی عبدالرحمن اربیل پرده‌برداری شده است

اربیل (کوردستان ۲۴)– سالگرد تولد ماهاتما گاندی و روز استقلال هند روز دوشنبه ١٠ مهرماه ۱۴۰۲، در دو مراسم جداگانه در اربیل و سلیمانیه گرامی داشته شد.

"امید خوشناو" استاندار اربیل و "مدان گوپال" سرکنسول هند در پایتخت اقلیم کوردستان به مناسبت صد و پنجاه و چهارمین سالگرد تولد ماهاتما گاندی و هفتاد و هفتمین سالگرد استقلال هند در پارک شهید سامی عبدالرحمن تاج گل بر مجسمه‌ی ماهاتما گاندی گذاشتند.

استاندار اربیل طی سخنانی در این مراسم، ضمن تبریک به مردم، دولت و کنسولگری هند در اربیل، بر هماهنگی اقلیم کوردستان و هند و توسعه‌ی روابط استان اربیل با کنسولگری هند در اربیل در جهت خدمت‌رسانی به شهروندان دو طرف تأکید کرد.

امید خوش ناو گفت: وجود پیکر گاندی در پارک شهید سامی عبدالرحمن معنای بزرگی برای روابط مستحکم بین اقلیم کوردستان و هند است.

در تاریخ ۱۷/۹/۲۰۱۹، در اربیل به مناسبت بزرگداشت استقلال هند و صد و پنجاهمین سالگرد تولد ماهاتما گاندی پرده از مجسمه وی برداشته شد

همزمان "هوال ابوبکر" استاندار سلیمانیه نیز در مراسمی با حضور "راجت قوش"، معاون کنسول هند در اقلیم کوردستان و تعدادی از شهروندان هندی در مقابل مجسمه‌ی گاندی در سلیمانیه، یادبود صد و پنجاه و چهارمین سالگرد تولد ماهاتما گاندی را گرامی داشتند. "