نمایندە بوکان در صورت تأیید صلاحیت احمدی‌نژاد استعفا می‌دهد

محمد قسیم عثمانی جریان اپوزسیون از احمدی نژاد حمایت می‌کند

k24-اربیل

محمد قسیم عثمانی، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ایران با انتقاد از ثبت‌نام محمود احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری گفت که در صورت تایید صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان، از سمت نمایندگی مجلس استعفا خواهد داد.

به گزارش خبرگزاریهای ایران، محمدقسیم عثمانی در جلسه علنی مجلس گفت: «نافرمانی احمدی‌نژاد از توصیه آیت‌اللە خامنەای آغاز فتنه‌ای جدید است و نشان می‌دهد که یک جریان خطرناک به دنبال تغییر ساختار و زیر پا گذاشتن قانون اساسی است. وقتی رییس جمهوری گذشته کاندیدا می‌شود و به توصیه رهبری اعتنا نمی‌کند، از مردم چه انتظاری می‌توان داشت؟»

محمد قسیم عثمانی که عضو فراکسیون امید مجلس ایران است، نخستین نماینده کرد و سنی به شمار می‌رود که به هیات رئیسه این مجلس راه یافته است.

 

ثبت‌نام محمود احمدی‌نژاد برای نامزدی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که برخلاف توصیه آیت‌اللە خامنەای انجام شد، گمانه‌زنی‌های بسیاری را درباره عکس‌العمل شورای نگهبان درپی داشته است. سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرده که پرونده‌های آقای احمدی‌نژاد و معاون پیشینش حمیدرضا بقایی کماکان مفتوح است.

محمد قسیم عثمانی، گفتە است: «امروز مدافعین و هواداران احمدی نژاد دیگر اصولگرایان و پابرهنگان نیستند بلکه جریان اپوزیسیون و مخالفان ولایت فقیه و نظام اسلامی ما هستند و اگر شورای نگهبان صلاحیت چنین فردی را که نماد، تخطی از قانون و نافرمانی از رهبری و فریبکاری است، تایید کند، چیزی از کشور باقی نمی‌ماند.»

محمود احمدی‌نژاد می‌گوید، نام‌نویسی وی صرفا برای حمایت از کاندیداتوری بقایی بوده است. وی در مصاحبه با شبکه فونیکس چین هم با تکرار این موضع ابراز امیدواری کرد که «اگر مشکل خاصی پیش نیاید، بقایی حتما رئیس جمهور خواهد شد.»

حمیدرضا بقایی در دولت نهم بە ریاست محمود احمدی نژاد معاون اجرایی رئیس‌جمهور بود.