مایلز کاگینز: نمونەهای عائشه خانم در کُردستان بسیارند

"نیروهای ائتلاف به فعالیت‌های خود در عراق ادامه می‌دهند"

اربیل(کُردستان٢٤)- سخنگوی نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، از عائشه خانم، مادر سه شهید کُردستان تقدیر کرد.

مایلز کاگینز، سخنگوی نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، در یک کنفرانس خبری در شهر سلیمانیه، اعلام کرد:" حضور نیروهای ائتلاف و ماندن آنها در عراق، به درخواست دولت عراق است، هدف اصلی ما از بین بردن شبه نظامیان و هسته‌های خفته داعش است".

مایلز کاگینز افزود؛ شمار زیادی از مردم کُردستان، عزیزانشان را در جنگ با داعش از دست داده‌اند که یکی از آنان عائشه خانم، مادر سه پیشمرگه‌ایست که در یک زمان شهید شدند، نمونەهای عائشه خانم در کُردستان بسیارند که فرزندانشان را در جنگ با داعش از دست داده‌اند.

وی همچنین گفت؛ باید شهدا و قربانیان جنگ داعش را فراموش نکنیم، بیش از چهار هزار پیشمرگه در جنگ با داعش شهید شده‌اند و این برای دفاع از میهن است.

عائشه خانم که به مادر شهدا معروف بود، مادر سه پیشمرگه کُردستان بود که در جنگ با داعش و در یک زمان شهید شدند، وی ساکن شهر سوران اقلیم کُردستان بود و در ٦ مرداد ١٣٩٩ با زندگی وداع کرد.

سخنگوی نیروهای ائتلاف، از تغییراتی در وظایف نیروهای ائتلاف در عراق خبر داد و گفت؛ چند پایگاه نظامی را به نیروهای عراق تحویل داده‌اند و مشاورانشان در مرکزی در بغداد با هماهنگی با نیروهای عراق، به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

ب.ن