کاگینز: اقلیم کُردستان در مقابله با داعش نقش مهمی داشته است

" آمریکا و هم‌پیمانانش از ماموریت خود دست نخواهند کشید"

اربیل(کُردستان٢٤)- سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، بر اهمیت نقش چشمگیر اقلیم کُردستان در مقابله با داعش تاکید کرد و از تغییر در شیوه کار خود برای نابود سازی هسته‌های خفته داعش خبر داد.

مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد؛ آمریکا و هم‌پیمانانش از ماموریت خود دست نخواهند کشید اما شیوه کار خود را تغییر می‌دهند.

کاگینز، افزود؛ از ابتدای درخواست دولت عراق از ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با داعش، اقلیم کُردستان نقش چشمگیر و مهمی داشته است. توانسته‌ایم در طول شش سال گذشته ٧ میلیون و ٧٠٠ هزار نفر را از سلطه داعش نجات دهیم و ١١٠ هزار کیلومتر مربع را تحت کنترل خود قرار دهیم.

وی آشکار ساخت؛ ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، تا کنون ٣٥ هزار حمله هوایی علیه شبه نظامیان داعش در عراق و سوریه انجام داده است.

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، همچنین اعلام کرد؛ در حال تاسیس یک مرکز مشاوره نظامی در اربیل هستند تا با مرکز مشاوره نظامی بغداد در هماهنگی باشد.

کاگینز، تاکید کرد؛ به منظور نابود سازی هسته‌های خفته داعش، شیوە کار خود را در همکاری با نیروهای عراق و نیروی پیشمرگه تغییر خواهند داد.

ب.ن