جو بایدن: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، سوریە و عراق مشکل است

رییس جمهوری آمریکا گفتەاست نیروهای این کشور در عراق را به دو هزار نفر کاهش خواهد داد

اربیل (کُردستان۲۴)- جو بایدن نامزد حزب دموکرات‌های آمریکا برای ریاست جمهوری این کشور، » گفت که اوضاع در سوریه و عراق و افغانستان بسیار پیچیده است و افزود که شخصاً نمی‌تواند وعده خروج کامل نیروهای امریکایی در آینده نزدیک را بدهد.

جوبایدن در اظهاراتی تأکید کرد که این جنگ‌های بی‌پایان باید متوقف شود و افزود که از خروج نیروهای امریکایی حمایت می کند، اما مشکل اینجاست که باید نسبت به تروریسم و داعش نگران باشیم.

بایدن گفت که «دونالد ترامپ» به وعده‌ی خود در کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان به حدود ۴ هزار نیرو عمل خواهد کرد، اما اوضاع در سوریه و عراق و افغانستان بسیار پیچیده است و افزود که شخصاً نمی‌تواند وعده‌ی خروج کامل نیروهای امریکایی در آینده نزدیک را بدهد.

او گفت که آمریکا نیاز دارد که برای عملیات ویژه با متحدانش همکاری کند و باید دست‌کم ۱۵۰۰-۲۰۰۰ نیروی امریکا به‌صورت میدانی حضور داشته باشند و در هماهنگی با متحدان امریکا در آموزش و فرماندهی آنها به حضور نیروهای تروریستی که بازتولید می‌شوند پایان دهد.

سخنان بایدن در حالی است کە دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که در آینده‌ای بسیار نزدیک شمار نیروهای امریکایی در عراق به ۲ هزار نیرو خواهد رسید.

/ا.م