پیام تسلیت پرزیدنت بارزانی برای درگذشت دَروِش سَعدُ

"دَروِش سَعدُ فرزند وفادار خط کُرد پروری بود"

اربیل(کُردستان٢٤)- پرزیدنت مسعود بارزانی، با انتشار پیامی، درگذشت (دَروِش سَعدُ) از موسسین پارت دمکرات کُردستان ترکیه را تسلیت گفتند.

متن پیام پرزیدنت بارزانی

به نام خداوند بخشنده و مهربان

متاسفانه خبر درگذشت شخصیت برجسته و سیاستمدار شمال کُردستان و یکی از موسسین پارت دمکرات کُردستان ترکیه (دَروِش سَعدُ) را دریافت کردم. خدا بیامرز دَروِش سَعدُ شخصیتی مبارز و میهن پرور بود که از دهه شصت قرن بیستم مبارزه سیاسی خود را آغاز کرد و در حمایت از قیام ایلول نقش داشت و پس از خسران قیام ایلول و در قیام گُلان فرزند وفادار خط کُرد پروری بود و به حمایت از قیام ادامه داد تا جائیکه حاضر بود زندگی خود را برای کمک به پیشمرگه و مبارزان قیام گُلان فدا کند. به دلیل نقش عالی و دلسوزانه‌ای که خدا بیامرز دَروِش سَعدُ در قیام و مبارزه مردم کُردستان داشت، مدال بارزانی همیشه زنده به وی تعلق گرفت.

با درگذشت دَروِش سَعدُ ما دوست و مبارز کُردمان را از دست داده‌ایم. به خانواده و بستگان خدا بیامرز دَروِش سَعدُ و اعضای پارت دمکرات کُردستان ترکیه و همه مبارزان و میهن پروران شمال تسلیت می‌گویم و خود را در غم ایشان شریک می‌دانم. از خداوند بزرگ می‌خواهم روح خدابیامرز را به بهشت برین شاد گرداند و به همه صبر و آرامش عطا فرماید.

انا لله و انا الیه راجعون

مسعود بارزانی

١١ مهر ١٣٩٩

 

ب.ن