مسرور بارزانی: هرگز در مورد حقوق مردم کُردستان مصالحه نمی‌کنیم

" کاظمی متعهد شد موضوع ارسال حقوق را حل کند"

اربیل(کُردستان٢٤)- نخست وزیر اقلیم کُردستان، تاکید کرد که امتیازات مالی اقلیم حق مشروع مردم کُردستان هستند و هرگز در مورد آن مصالحه نمی‌کنند

امروز چهارشنبه ١٢ آذر ١٣٩٩، به ریاست مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کُردستان، هیئت وزرای دولت اقلیم کُردستان، نشست برگزار کرد.

در ابتدای نشست، نخست وزیر اقلیم کُردستان، با اشاره به اینکه دولت اقلیم کُردستان از همه جریان‌ها بیشتر به فکر تامین معیشت مردم کُردستان است و تمام تلاش و توان خود را برای تامین حقوق حقوق‌بگیران به کار بسته است، گفت؛ امتیازات مالی اقلیم حق مشروع مردم کُردستان هستند و هرگز در مورد آن مصالحه نمی‌کنیم و در راستای تامین حقوق قانونی اقلیم به مذاکرات با دولت فدرال ادامه خواهیم داد.

مسرور بارزانی، افزود؛ در روزهای اخیر نیز با نخست وزیر عراق، مصطفی کاظمی و هیئت وزرای دولت عراق در تماس بوده‌ایم و متعهد شده‌اند که در چند روز آینده موضوع ارسال حقوق را حل کنند. اما اگر به هر دلیل حقوق در موعد مقرر از بغداد ارسال نشد، دولت اقلیم کُردستان ناچار است استقراض کند.

در این نشست همچنین تصمیم گرفته شد که روز پنجشنبه ١٣ آذر ١٣٩٩، حقوق ماه اکتبر ٢٠٢٠ میلادی توزیع شود و هیئت مذاکرات اقلیم کُردستان در آیند‌ه‌ای نزدیک در همین راستا عازم بغداد شود.

در نشست هیئت وزرای دولت اقلیم کُردستان، همچنین پروژه‌های تنظیم و هماهنگ ساختن مالیات و حقوق معلولین بررسی شدند.

ب.ن