مسرور بارزانی: سال نو بر همە مبارک باد و کُردستان همیشه نیرومند، سرافراز و آباد باشد

با خوش‌بینی و امیدواری بە آینده می‌نگریم
مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان
مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان

اربیل (کُردستان ۲۴)- مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کُردستان روز پنج‌شنبه ۱۱ دی‌ماه، مصادف با ٣١ دسامبر ٢٠٢٠ در پیامی سال نو میلادی را بە مردم کُردستان، پیشمرگان قهرمان و خانواده‌ی سربلند شهیدان تبریک گفت.

نخست‌وزیر اقلیم کُردستان در این پیام، با شارە به توافق میان اربیل و بغداد در مورد واگذاری حقوق و مزایای مردم کُردستان از بودجه‌ی عراق فدرال و دعوت جریان‌ها و طرف‌های کُردستانی بە اتحاد و همگرایی،  ابراز امیدواری کرد کە اقلیم کُردستان بە مرحلەی نوینی از پیشرفت، آبادانی و داستاوردهای بیشتر گام نهاده و از هرگونه وضعیت غیرمترقبه و ناخواسته به دور باشد.

متن پیام تبریک نخست‌وزیر اقلیم کُردستان به این شرح است:

آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۱ را به گرمی به هم‌میهنان کُردستان و مخصوصاً بە پیشمرگان قهرمان و خانواده و خویشان سربلند شهیدان تبریک می‌گویم. امیدوارم سال نو سالی مملو از کامروایی، آشتی، آرامش و پایان گرفتاری‌ها و بحران‌ها در کُردستان، عراق و جهان باشد.

کُردستانیان عزیز

در حالی به سال نو گام می‌نهیم کە اقلیم کُردستان و جهان سال بسیار سختی را سپری کردند. آن هم بە خاطر شیوع اپیدمی کرونا و عواقب سخت اقتصادی و عدم ارسال مزایای دارایی اقلیم کُردستان از سوی مسولان دولت فدرال عراق بود کە بە بحران و وضعیت سخت مادی و تحمل سختی‌ها برای هم‌میهنان عزیز اقلیم کُردستان تبدیل شد. اکنون در مورد بودجه‌ی سال ۲۰۲۱ با دولت عراق به توافق رسیده‌ایم. امیدواریم این توافق به‌طور کامل اجرا گردد و جریان‌های سیاسی عراق بیش از این اجازه ندهند حقوق و مزایای مردم کُردستان بە کارت فشار سیاسی علیه مردم حق‌طلب کُرد تبدیل بشود.

مردم کُردستان دارای حقوقی ملی و میهنی است کە در این راه قربانیان زیادی تقدیم کرده است. موجودیت اقلیم کُردستان که حاصل مبارزه و تلاش صدها هزار شهید است، بر همە واجب است از آن دفاع و پاسداری نماییم، چون‌که کرامت و افتخار مردم کُردستان بە موجودیت، توان و  هویت میهنی و ملی ما و احترام بە حقوق قانونی ما وابسته است.  از همه‌ی نیروها و جریان‌های سیاسی و مردم مقاوم کُردستان می‌خواهم کە تمام اختلافات را کنار گذاشته، از خاک و موجودیت فدرالی اقلیم کُردستان و دستاوردها دفاع نمودە و بە طور متحد با تهدیدات روبرو شوند و از حقوق برحق و قانونی خود دفاع نمایند. مطمئن هستم کە با اتحاد و همگرایی می‌توانیم همەی بحران‌ها و مشکلات را سپری نماییم. 

در اینجا بر تلاش‌های مداوم در جهت ادامه‌ی اصلاحات و بهبود زندگی و معیشت مردم اقلیم کُردستان و حاکمیت قانون، عدالت و ثبات بیشتر  و امنیت و آرامش تأکید می‌کنیم.

ما با خوش‌بینی و امیدواری بە آیندە می‌نگریم. به این امید کە اقلیم کُردستان بە مرحله‌ی نوینی از پیشرفت، آبادانی و داستاوردهای بیشتر گام نهاده و از هرگونه وضعیت غیرمترقبه و ناخواسته دور بماند.

سال نو بر همە مبارک باد و کُردستان همیشه نیرومندتر، سرافرازتر و آبادتر باشد.

/ا.م