دبیرکل حزب قوم ترکمان: استان کرکوک به عادی‌سازی اوضاع میان اقلیم کوردستان و بغداد نیاز دارد

"بازگرداندن اعتماد به کرکوکی‌ها مبنای عمده‌ای برای موفقیت انتخابات زود هنگام است"
عرفان کرکوکی، دبیرکل حزب قوم ترکمان
عرفان کرکوکی، دبیرکل حزب قوم ترکمان

هَولِر/اربیل (کوردستان٢٤)- دبیرکل حزب قوم ترکمان تاکید کرد که به منظور زمینه‌سازی برای برگزاری انتخابات زود هنگام در کرکوک، باید دفاتر پارت دمکرات کوردستان و حزب قوم ترکمان از دست نیروهای عراقی و حشد شعبی خارج شده و به خود آنها بازگردانده شوند.

عرفان کرکوکی، دبیرکل حزب قوم ترکمان، در اظهارات رسانه‌ای خود اعلام کرد:" بازگرداندن اعتماد به کرکوکی‌ها مبنای عمده‌ای برای موفقیت انتخابات زود هنگام است".

وی افزود؛ استان کرکوک به عادی‌سازی اوضاع میان اقلیم کوردستان و بغداد نیاز دارد، چنانچه در شنگال پی گرفته شد. اما بر خلاف آن یکی از جریان‌ها از اوضاع به نفع خود سوء استفاده خواهد کرد، خصوصا پس از هجمه تعریب که به دنبال همه‌پرسی و حوادث ١٦ اکتبر ٢٠١٧ میلادی آغاز شد.

دبیرکل حزب قوم ترکمان، معتقد است به منظور زمینه‌سازی برای برگزاری انتخابات، باید دفاتر پارت دمکرات کوردستان و حزب قوم ترکمان از دست نیروهای عراقی و حشد شعبی خارج شده و به خود آنها بازگردانده شوند.

او همچنین آشکار ساخت که خانه‌اش از سوی شبه‌نظامیان عصائب اهل حق و گروه نجبا اشغال شده است و گفت:" از مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق خواسته‌اند از دست‌ درازی به حقوق شهروندان کرکوکی جلوگیری کند".

قرار است انتخابات زود هنگام عراق در روز ١٠ اکتبر ٢٠٢١ میلادی برگزار شود. فرآیند انتخابات در کرکوک به دلیل شرایط خاص آن شهر نفت خیز کردستان بسیار پیچیده و حساس است.

ب.ن