آلمان برای مسافران بیش ۲۰ کشور مقررات ویژه اعمال می‌کند

ایران از جمله کشورهایی است کە آلمان تنها در شرایط خاص بە شهروندانش اجازه‌ی ورود می‌دهد
فرودگاه مونیخ
فرودگاه مونیخ

اربیل (کوردستان ۲۴)- آلمان فدرال از یکشنبه ۴ بهمن‌ماه ١٣٩٩ برای ورود مسافران بیش از ۲۰ کشور جهان مقرراتی ویژه اعمال می‌کند. ایران ازجمله کشورهایی است که از سوی موسسه ویروس‌شناسی روبرت کخ، "پرخطر" ارزیابی شده است.

به گزارش دویچه‌وله، از نگاه این موسسه و بر پایەی آمار کرونا در هفته‌های گذشته، کشورهایی که دامنه‌ی گسترش ویروس به‌اندازه‌ی قابل‌توجهی بالاتر از آلمان است، مناطق پرخطر ارزیابی می‌شوند. در این کشورها آمار ابتلای روزانه به کرونا بیش از ۲۰۰ نفر در ۱۰۰ هزار جمعیت است.

کشورهایی که در این فهرست آمده‌اند، عبارت‌اند از: آمریکا، پرتغال، اسپانیا، مصر، آلبانی، آندورا، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، ایسلند، ایران، اسرائیل و مناطق فلسطینی، کلمبیا، کوزوو، لتونی، لبنان، لیتوانی، مکزیک، مونته‌نگرو، مقدونیه شمالی، پاناما، صربستان، اسلوونی و امارات عربی.

هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ کشور جهان با میزان خطر "عادی" ارزیابی می‌شوند؛ ازجمله سراسر اروپا، به‌استثنای مناطقی در یونان، فنلاند، نروژ، اتریش و دانمارک. 

افرادی که از کشورهای رده "عادی" به آلمان سفر می‌کنند، باید به قرنطینه بروند و حداکثر ۴۸ ساعت پس از ورود تست کرونا انجام دهند.

شهروندان برخی از کشورها به خاطر گسترش ویروس جهش‌یافته مشمول مقرراتی ویژه هستند. بریتانیا، ایرلند، آفریقای جنوبی و برزیل این کشورها خواهند بود.

/ا.م