توییتر حساب توییتری خامنه‌ای را به دلیل تهدید ترامپ بست

رهبر جمهوری اسلامی ایران در توییتی نوشته بود: " قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقامشان را پس بدهند"
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران

اربیل (کوردستان ۲۴)- توییتر حساب سایت خامنه‌ای را پس‌ازآن که ترامپ را به "انتقام حتمی" تهدید شده بود بست. در این توییت که به فارسی انتشاریافته، گفته‌شده است که انتقام سلیمانی اجتناب‌ناپذیر است.

در توییت یادشده که در سایت KHAMENEI.IR هم بازنشر شده دونالد ترامپ در حال بازی گلف دیده می‌شود که سایەی یک پهپاد روی زمین‌بازی گلف هم نشان داده‌شده است.

در توییت حذف‌شده خامنه‌ای آمده است: «انتقام حتمی است. قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقامشان را پس بدهند. اگرچه کفش پای سلیمانی هم بر سرِ قاتل او شرف دارد؛ اما بالاخره غلطی کردند، بایستی انتقام پس بدهند؛ همآمرهم قاتل بدانند که در هر زمان ممکن باید انتقامشان را پس بدهند.»

قاسم سلیمانی، فرمانه‌ی پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران ابومهدی مهندس جانشین فرمانده حشدالشعبی، در سیزده دی‌ماه ۱۳۹۹ (سوم ژانیویه‌ی ۲۰۱۲۰) در حمله‌ی پهپادهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شدند.

وزارت دفاع آمریکا در آن زمان اعلام کرده بود که حمله به سلیمانی بر اساس دستورالعمل‌های دونالد ترامپ، رییس‌جمهور وقت آمریکا صورت گرفته است.

پس از توییت جدید و تهدید‌آمیز خامنه‌ای بسیاری از کاربران به توییتر اعتراض کردند و از جک دوروسی، بنیان‌گذار توییتر پرسیدند چرا توییت خامنه‌ای حذف نشده است؟

گفتنی است توییتر اکانت دونالد ترامپ، رییس‌جمهور اسبق آمریکا را با بیش از ۸۸ میلیون فالوور تنها چند روز مانده به مراسم تحلیف جو بایدن به اتهام "ترویج خشونت" برای همیشه بست.

/ا.م