منابع عربی: سپاه پاسداران از امیر قطر حفاظت می‌کند

نیروهای سپاه پاسداران تحت عنوان آموزش به قطر اعزام شده‌اند و با لباسهای نظامی این کشور در کاخ امیر حضور دارند

K24 - اربیل

به گزارش کردستان24 از کانال العربیه، منابع مصری روز چهارشنبه ۷ ژوئن گفتند نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی از امیر قطر در داخل کاخش حفاظت می‌کنند.

این منابع همچنین گفتند نیروهای سپاه پاسداران تحت عنوان آموزش به قطر اعزام شده‌اند و با لباسهای نظامی قطر در کاخ امیر این کشور حضور دارند.

انتشار این خبر همزمان است با اعلام آمادگی ایران برای صادرات مواد غذایی و کالاهای ضروری به قطر و همچنین  افزایش تردد هواپیماهای مسافربری قطر در آسمان ایران.

بعضی کشورهای عربی و در راس آنها عربستان، مصر، امارات و بحرین روز دوشنبه 15 خرداد 1396روابط خود را با قطع قطع کردند.

کشورهای مذکور در بیانیه‌های جداگانه، قطر را به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی کشورهای عربی متهم کردند و تمام مرزهای آسمانی، دریایی و زمینی خود را بر این كشور بستند.

روابط قطر و ایران با وجود اختلاف‌هایی در سوریه بسیار دوستانه است. شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر در تماس تلفنی با حسن روحانی رئیس جمهور ایران با تبریک پیروزیش در انتخابات، ایران را عامل استقرار در منطقه دانست و بر روابط امنیتی میان دو کشور تاکید کرد، در حالی که در بیانیه مشترک آمریکا و کشورهای عربی و اسلامی در ریاض که قطر بخشی از آن بود، بر حمایت ایران از تروریسم و مداخله در امور کشورهای منطقه تاکید شده بود.