فرماندە سپاە پاسداران: آمریکا باید پایگا‌‌ه‌هایش را هزار کیلومتر از ایران دور کند

 k24- اربیل

 محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران با انتقاد از تحریم‌های جدید آمریکا علیە پروژە موشکی ایران، گفت: "اگر آمریکا بخواهد موضوع تحریم دفاعی و تحریم سپاه را دنبال کند، قبل از آن باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود را تا عمق هزار کیلومتر در اطراف ایران جمع‌آوری کرده و بداند اشتباه محاسباتی خود را با هزینه بالایی باید تصحیح کند".

به گزارش خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران، جعفری در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه در مشهد با بیان اینکه "توانمندی موشکی به هیچ عنوان قابل معامله و حتی مذاکره نیست"، گفت: "ما از توان موشکی همان‌گونه دفاع می‌کنیم که مردان غیرتمند از ناموس خود دفاع می‌کنند".

دو روز قبل از سخنان جعفری، محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران هم با انتقاد از برنامه تحریمی جدید آمریکا علیه ایران، هشدار دادە بود که "هم‌ردیف شمردن سپاه با گروه‌های تروریستی و اعمال تحریم‌های مشابه، ریسک بزرگی برای آمریکایی‌ها و پایگاه‌ها و نیروهای آن‌ها در منطقه است".

آمریکا می‌گوید که ایران برخلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، دست به آزمایش موشکی بالستیک می‌زند که توانایی حمل کلاهک هسته‌ای دارند.

قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که پس از حصول توافق هسته‌ای وین در تیرماه سال ۹۴ و با هدف تأیید آن صادر شد، از ایران خواسته است که از توسعه موشک‌های بالستیک که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای داشته باشند، خودداری کند.