پرزیدنت بارزانی در سوگ مبارز دیرین صفوف پارت دمکرات کوردستان پیامی منتشر کرد

رمزی شعبان عضو شورای رهبری پارت دمکرات کوردستان براثر ابتلا بە کرونا دریکی از بیمارستان‌های آنکارا درگذشت

اربیل (کوردستان۲۴)- پرزیدنت مسعود بارزانی، شامگاه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، در پیامی، درگذشت "رمزی شعبان" عضو شورای رهبری و مسئول دفتر اداره و دارایی پارت دمکرات کوردستان را بە خانواده، اعضای رهبری، کادرها و هواداران و حزب و دوستان وی تسلیت گفت.

متن پیام پرزیدنت بارزانی بە این شرح است:

"به نام خدای بزرگ و مهربان

با تأسف بسیار روز شنبه ٣ آوریل ٢٠٢١، پیشمرگ، مبارز و کادر رهبری، شخصیت انقلابی، عضو شورای رهبری و مسئول اداره و دارایی پارت دمکرات کوردستان رفیق "رمزی شعبان" بە علت بیماری درگذشت. رمزی شعبان عمر خویش را در مبارزه و خدمت در صفوف پارت دمکرات کردستان سپری کرد و در کلیه‌ی مراحل کادر و پیشمرگی دلسوز و وفادار بە راه بارزانی و میهن‌پرستی بود. همیشه با روحیه‌ای خستگی‌ناپذیر و با بهترین روش وظایف خود را انجام داده است.

رمزی شعبان برای من دوستی نزدیک، برادر و رفیق و هم‌سنگری امین و دوست‌داشتنی بود. او در مراحل مختلف مبارزه در کوه‌ها و در شهر و هنگام آوارگی بدون وقفه و با ایمانی مستحکم امور حزبی را ادامه داد و در این راستا خستگی بسیاری را تحمل کرده است. درگذشت رمزی شعبان و از دست دادن فرماندەای خستگی‌ناپذیر برای همەی ما خسارت بزرگی است.

مراتب تسلیت خویش را به خودمان، خانواده‌ی مبارز رمزی شعبان، رهبری، کادرها، اعضا و هواداران پارت دمکرات کوردستان، دوستان، همراهان و هم‌سنگران مرحوم رمزی شعبان و همەی مبارزان و آزادیخواهان کوردستان ابراز می‌دارم. 

از خدای بزرگ خواستارم روح مرحوم را بە بهشت برین شاد نموده و صبر و آرامش را بە همه عطا نماید."

"رمزی خلیل شعبان"  ملقب بە "رمزی شعبان" عضو ذخیره‌ی دفتر سیاسی پارت دمکرات کوردستان و مسئول  دفتر اداره و دارایی پارت دمکرات کوردستان، ٢٣ نوامبر ۱۹۴۲ در بخش "بِله"ی منطقه‌ی بارزان بەدنیا آمد. در سال ۱۹۷۲  مهندسی مکانیک را در شهر پراگ بە پایان رساند.

رمزی شعبان بە علت ابتلا بە ویروس کرونا، دریکی از بیمارستان‌های آنکارا درگذشت.

/ا.م