احمد ابوالغیط: از اقلیم کوردستان حمایت می‌کنیم

"از توافق در باره بودجه خوشحال هستیم و پایبندی مقام‌های دولت فدرال نسبت به اقلیم کوردستان را مشاهده کردم"
احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب
احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب

هَولِر/اربیل (کوردستان٢٤)- دبیرکل اتحادیه عرب، خوشحالی خود را از توافق میان اقلیم کوردستان و دولت فدرال بر سر بودجه ٢٠٢١ این کشور، ابراز داشت.

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، پس از دیدارهای امروز خود با پرزیدنت مسعود بارزانی و مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کوردستان، اظهار داشت:" اتحادیه عرب در امور کشورهای عضو اتحادیه دخالت نمی‌کند، اما برای عراق فدرال اهمیت قائل است و می‌خواهد که روابط میان دولت اقلیم کوردستان و دولت فدرال روابطی قوی باشد".

دبیرکل اتحادیه عرب، در باره توافق بر سر بودجه ٢٠٢١ عراق نیز، گفت:" ما از این توافق در باره بودجه خوشحال هستیم و در سفر خود به بغداد احساس مسئولیت مقام‌های دولت فدرال نسبت به پایبندی به حمایت از اقلیم کوردستان در چهارچوب دولت فدرال را مشاهده کردم".

احمد ابوالغیط، افزود:" عراق برای اتحادیه عرب بسیار با اهمیت است، چرا که یکی از موسسین اتحادیه است، ما از عراق حمایت می‌کنیم و در چهارچوب آن از اقلیم کوردستان حمایت می‌کنیم، امیدوارم با ثبات و رو به پیشرفت باشد".

در دیدار دبیر کل اتحادیه عرب با نخست وزیر اقلیم کوردستان، اوضاع عراق و روابط میان اقلیم کوردستان و کشورهای عربی بررسی شده بود.

ب.ن