سیروان بارزانی: عدم حضور نیروی پیشمرگه در مناطقی از کوردستان خلاء امنیتی بە وجود آورده است

عناصر داعش در منطقه‌ی مخمور تعدادی از غیرنظامیان را به گروگان گرفتند

اربیل (کوردستان٢٤)- سیروان بارزانی فرمانده‌ی محور ٦ نیروهای پیشمرگه‌ی کوردستان، روز شنبه ١٦ مرداد، بە کوردستان٢٤ گفت: وجود خلاء امنیتی در کوه "قره‌چوخ" و مناطق تحت سیطر‌‌ە‌ی دولت مرکزی خطر حضور داعش دراین مناطق را افزایش داده‌ است.

سیروان بارزانی گفت: عناصر داعش ساعت ١٢:٣٠ شب گذشته در نزدیک روستای "کندال" با گذاشتن کیمن  در راه "مخمور" به "دیبگه" تعدادی از هم‌میهنان را ربوده‌اند.

این فرمانده‌ی نیروهای پیشمرگه‌، ضمن تأکید بر ضرورت هماهنگی میان نیروهای پیشمرگه و نیروهای دولت فدرال عراق، گفت، نیروهای ما با همکاری نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش بخشی از این رشته‌ کوه را به طور کامل به کنترل خود در آورده‌اند، اما در بخش دیگر قره‌چوخ کە نیروهای دولت عراق فدرال در آنجا حضور دارند، عناصر داعش از آنجا بە منطقه‌ی مخمور نفوذ می‌کنند. وی گفت عناصر داعش نسبت بە قبل، از توان کمتری برخوردار هستند، اما هرازگاهی حملاتی انجام می‌دهند.

یک منبع آگاه روز شنبه ١٦ مرداد ١٤٠٠، بە کوردستان٢٤ گفت، عناصر وابسته بە داعش شب گذشته در روستای "کندال" از توابع مخمور ١١ نفر را ربوده‌اند.

براساس این گزارش، عناصر داعش با گذاشتن ایست بازرسی در مسیر رفت و آمد مردم،  پس از ربودن این ١١ نفر، ٦ نفر از آنان را آزاد کرده‌اند.

/ا.م