سخنگوی ائتلاف ضد داعش: بر ادامه‌ی حمایت از نیروهای امنیتی اقلیم کوردستان متعهد هستیم

نیروهای ضد ترور کوردستان از کشف و انهدام یک شبکه‌ی تروریستی وابسته بە داعش در اربیل خبر دادند

اربیل (کوردستان۲۴)- وین مرنتو سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش اعلام کرد ما بە همکاری با نیروهای نظامی و امنیتی اقلیم کوردستان در نبرد با تروریسم متعهد هستیم.

وین مارنتو روز دوشنبه ۱۵ شهریور۱۴۰۰، در حمایت از عملیات نیروهای امنیتی اقلیم کوردستان در توییتی نوشت: " در تلاش‌های مداوم  دولت اقلیم کوردستان برای مبارزه با تروریسم، واحد ضد تروریسم وابسته بە شورای امنیت اقلیم کوردستان یک گروه تروریستی ٧ نفره که قصد انجام اقدامات تروریستی در اربیل را داشتند منهدم کردند. شرکای ما در اقلیم کوردستان نقش مهم و موفقی را در مبارزه با داعش ایفا می‌کنند و ما متعهد به همکاری با آنها هستیم."

شورای امنیت اقلیم کوردستان، یک روز پیش، در اطلاعیه‌ای از دستگیری یک تیم تروریستی ٧نفره‌ی وابسته به داعش و خنثی‌سازی نقشه تروریستی آنها در پایتخت اقلیم کوردستان، خبر داد.

این تیم تروریستی از ابتدای سال میلادی جاری، از سوی بخش امنیت گروه تروریستی داعش فعال شده و توسط یک سرکرده‌ی داعش معروف به "ابو حارث" به انجام عملیات تروریستی در شهر اربیل موظف شده بودند. همچنین با هدف انجام عملیات تروریستی در بازار شهر اربیل و مورد هدف قرار دادن افراد خارجی و امنیتی، قصد واردکردن بمب آهن‌ربایی به اربیل را داشته‌اند. اما اعضای این شکبه‌ی تروریستی  با تلاش و هوشمندی تیم‌های "مدیریت کل سازمان ضد تروریسم" و "مدیریت آسایش اربیل" توانسته شد قبل از اجرای هرگونه اقدام تروریستی دستگیر شدند.

/ا.م