برهم احمد صالح در کنفرانس صلح و امنیت در خاورمیانە: عراق دچار بحران حاکمیت شده است

از زمان جنگ ایران و عراق نظام امنیتی منطقه براثر مشکلات عراق ویران شده‌ است
null
null

اربیل (کوردستان ۲۴) - دکتر برهم احمد صالح رییس جمهوری عراق فدرال طی سخنانی در پانل اول "کنفرانس صلح و امنیت خاورمیانه"، در دانشگاه آمریکایی- کوردستانی دهوک، تصریح کرد که " عراق دچار بحران حاکمیت شده است. مشکل تنها تشکیل دولت نیست، مشکل این است که چگونه حاکمیت خوبی را تشکیل بدهیم."

رییس‌جمهور، در این سخنان ضمن قدردانی از مسرور بارزانی و بورد تخصصی دانشگاه آمریکایی کوردستانی دهوک، و تمجید از تلاش‌های این دانشگاه به‌عنوان یک مرکز علمی، به تحولات منطقه اشاره کرد و گفت: این کنفرانس در حالی برگزار می‌شود که منطقه در برابر تحولات بزرگی قرار دارد و همیشه این منطقه دستخوش تغییرات و تحولات بوده است.

رییس‌جمهور با اشاره به انتخابات و تحولات داخلی عراق و کوردستان گفت: " با اطمینان می‌گویم عراق کشوری مهم و ارزشمند است و از زمان جنگ عراق- ایران نظام سیاسی امنیتی منطقه براثر مشکلات عراق، ویران‌شده است.

برهم صالح همچنین گفت که " طی ۲۰ سال گذشته پنج کابینه‌ی دولتی در عراق تشکیل‌شده است. چالشی که در پیش داریم تا بتوانیم بار دیگر در مورد تشکیل دولت جدید به توافق برسیم.

رییس‌جمهور طی این سخنان بر حل مشکلات داخلی عراق و اختلافات دولت فدرال و دولت اقلیم کوردستان بر مبنای قانون اساسی تأکید کرد.

/ا.م