رهبر و رئیس و نخست وزیر اقلیم کردستان به یاری سیل زدگان اربیل شتافتند

"تمام اقدامات لازم را در راستای بهبود اوضاع و تامین نیازمندی‌های سیل زدگان انجام دهید"
"در اسرع وقت به کمک سیل زدگان بشتابید"
"در اسرع وقت به کمک سیل زدگان بشتابید"

اربیل (کردستان٢٤)- پرزیدنت بارزانی، رئیس اقلیم و نخست وزیر اقلیم کردستان، ضمن ابراز نگرانی از وقوع سیل در اربیل و همدردی با بستگان قربانیان، کلیه نهادهای مربوطه را برای رسیدگی به وضعیت سیل زدگان موظف کردند.

پرزیدنت مسعود بارزانی، به دنبال وقوع سیل در اربیل و جانباختن ١١ شهروند و وارد شدن خسارت مالی بسیار به محله‌های سیل زده، طی تماس با استاندار اربیل، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت به وجود آمده و ابراز همدردی با بستگان قربانیان، تاکید نمودند که کلیه نهادهای مربوطه در اسرع وقت به کمک سیل زدگان شتافته و تمام اقدامات لازم را در راستای بهبود اوضاع و تامین نیازمندی‌های سیل زدگان انجام دهند.

استاندار اربیل اعلام کرد که آقای بارزانی به طور مداوم با مقام‌های مسئول در تماس و پیگیر وضعیت سیل زدگان هستند.

همچنین مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان، طی نشستی اضطراری با وزار و مقام‌های مربوطه در دولت، ضمن بررسی اوضاع، دستورات لازم را برای رسیدگی به امور سیل زدگان و در پیش گرفتن راهکارهای محافظتی در راستای کا‌هش خطرات تکرار احتمالی سیل، صادر نمود.

رئیس اقلیم کردستان نیز در تماس با استاندار اربیل با ابراز تسلیت به بستگان قربانیان سیل، جویای حال آسیب دیدگان شد و تاکید نمود که نهادهای مربوطه با تمام توان و در اسرع وقت به کمک سیل زدگان شتافته و زمینه‌ بازگشت به وضعیت عادی در استان را فراهم نمایند.

بامداد امروز بارش شدید باران، به جاری شدن سیل در اطراف و سطح شهر اربیل انجامید و تلفات جانی و خسارات مالی بسیاری به دنبال داشته است.

ب.ن