همکاری یک میلیارد دیناری رئیس اقلیم کردستان به سیل زدگان اربیل

موسسه روانگه همکاریهای رئیس اقلیم کردستان را به سیل زدگان می رساند
موسسه روانگه همکاریهای رئیس اقلیم کردستان را به سیل زدگان می رساند

اربیل (کردستان٢٤)- موسسه روانگه اعلام کرد که نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان یک میلیارد دینار به عنوان همکاری به سیل زدگان اربیل اختصاص داده است.

بر طبق بیانیه موسسه روانگه، همکاریها از فردا (شنبه - ۲7 آذر ۱۴۰۰) در چارچوب تعمیر خانه و ساختمانها، وسایل خانگی و خوراک، آغاز می شود.

بامداد (جمعه - ۲۶ آذر ۱۴۰۰) بارش شدید باران، به جاری شدن سیل در حومه و سطح شهر اربیل انجامید و تلفات جانی و خسارات مالی بسیاری به دنبال داشته است.

امید خوشناو، استاندار اربیل در هنگام بازدید از محله‌های سیل زده اربیل، به گزارشگر کردستان٢٤ گفت که شمار قربانیان سیل به 12 نفر افزایش یافته، اما تا کنون اجساد سه تن از آنها پیدا نشده است.

مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان، طی نشستی اضطراری با وزار و مقام‌های مربوطه در دولت، ضمن بررسی اوضاع، دستورات لازم را برای رسیدگی به امور سیل زدگان و در پیش گرفتن راهکارهای محافظتی در راستای کا‌هش خطرات تکرار احتمالی سیل، صادر نمود.

همچنین مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق در تماس تلفنی با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان، تاکید کرد که دولتش راهکارهای لازم را برای همکاری نهادهای مربوطه در اقلیم کردستان و در راستای امداد رسانی به سیل زدگان، در پیش خواهد گرفت.