استاندار اربیل از دولت فدرال عراق خواست مبلغی از محل بودجه‌ی حوادث غیرمترقبه را به سیل‌زدگان اربیل اختصاص بدهد

دولت اقلیم کوردستان به احترام سیل‌زدگان و شیهدان پیشمرگه در جنگ با داعش، به مناسبت سال نو میلادی برنامه‌ای اجرا نخواهد کرد

اربیل (کوردستان ۲۴) - امید خوشناو استاندار اربیل در کنفراسی خبری، خسارات ناشی از سیل دو روز گذشته در تعدادی از محلات اربیل را برآورد کرد.

استاندار در حضور نمایندگان رسانه‌ها گفت تا کنون ١٢نفر بر اثر جاری شدن سیل اخیر جان باخته و خسارات مادی نیز بالغ‌بر ۲۱ میلیارد دینار برآورد شده است.

امید خوشناو گفت: در جریان روی دادن این سیل،۲هزار و ۵۰۹ واحد مسکونی دچار آب‌گرفتگی شده و ۴۰۲ واحد مسکونی هم دچار زیان شده و به ۸۶۷ اتومبیل خسارت وارد شده است.  وی همچنین گفت که ۱۵۳ واحد صنفی اعم از مغازه، کارگاه و نمایشگاه اتومبیل دچار خسارت گردیده و خسارت زیادی هم بر زمین‌های کشاورزی و بخش دامداری واردشده است. 

استاندار در ادامه‌ی این نشست خبری از دولت فدرال عراق خواست مبلغی را از محل بودجه‌ی حوادث غیرمترقبه به زیان دیدگان سیل در کوردستان اختصاص بدهد.

امید خوشناو در ادامه‌ی این سخنان گفت، برای احترام به خانواده‌های سیل‌زدگان و شهیدان پیشمرگه در درگیرهای اخیر با داعش، دولت برای مراسم آغاز سال میلادی برنامه‌ی اجرا نخواهد کرد. 

/ا.م