وزیر پیشمرگ: با دیده اهمیت به همکاری و هماهنگی‌های آمریکا می‌نگریم

"در شرایط فعلی اعتماد بیشتری میان وزارت پیشمرگ و وزارت دفاع عراق وجود دارد"
دیدار وزیر پیشمرگ و سفیر آمریکا در عراق
دیدار وزیر پیشمرگ و سفیر آمریکا در عراق

اربیل (کوردستان٢٤)- وزیر پیشمرگ اقلیم کوردستان، در دیدار با سفیر آمریکا در عراق، تاکید کرد که اقلیم کوردستان با دیده اهمیت به همکاری و هماهنگی‌های آمریکا با نیروی پیشمرگ می‌نگرد.

وزارت پیشمرگ اقلیم کوردستان، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که امروز دوشنبه ٢٩ آذر ١٤٠٠، شورش اسماعیل، وزیر پیشمرگ اقلیم کوردستان، از ماتیو تولر، سفیر آمریکا در عراق و هیئت همراه وی استقبال کرد.

بر پایه اطلاعیه در این دیدار که با حضور فرماندهان بلند پایه وزارت پیشمرگ و وابسته نظامی سفارت آمریکا در عراق انجام شد، آخرین تحولات منطقه و ساز و کار رویارویی با تحرکات اخیر تروریست‌های داعش مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

در اطلاعیه آمده است که وزیر پیشمرگ همکاری و هماهنگی‌های آمریکا با نیروی پیشمرگ را مورد توجه قرار داده و طرفین بر تداوم دوستی و روابط میان مردم کورد و آمریکا تاکید کرده‌اند.

وزیر پیشمرگ همچنین تاکید نموده که ارتش آمریکا در کنار نیروی پیشمرگ و نیروهای ائتلاف، نقش بزرگ و موثری در درهم شکستن و فراری دادن تروریست‌ها در تمام منطقه داشته است. شورش اسماعیل، اظهار داشته که "با دیده اهمیت به همکاری و هماهنگی‌های آمریکا می‌نگریم".

اطلاعیه وزارت پیشمرگ، خاطر نشان ساخته که وزیر پیشمرگ با اشاره به روابط میان وزارت متبوع و وزارت دفاع عراق، تاکید نموده؛ در شرایط فعلی اعتماد بیشتری میان طرفین وجود دارد و وزارت پیشمرگ برای رسیدن به توافق با وزارت دفاع، اعلام آمادگی نموده است، تا ثبات در مناطقی که قربانی خلاء امنیتی شده‌اند برقرار شود و جلوی سوءاستفاده تروریستها گرفته شود.

ب.ن