تلاش دولت اقلیم کوردستان در راستای صادرات محصولات کشاورزی

"با وجود خاک حاصل‌خیز کوردستان، در تلاشیم علی‌رغم تامین مایحتاج داخلی، محصولات کشاورزی را به عراق و کشورهای همجوار صادر کنیم"
جوتیار عادل سخنگوی دولت اقلیم کوردستان
جوتیار عادل سخنگوی دولت اقلیم کوردستان

اربیل (کوردستان 24)- دولت اقلیم کورستان با در پیش گرفتن سیاست "تعدد منابع درآمد"، سعی در توسعه بخش کشاورزی و صادرات کشاورزی به عراق و کشورهای همجوار خود دارد.

جوتیار عادل سخنگوی دولت اقلیم کوردستان ضمن اظهار تلاش‌های دولت مبنی بر ایجاد تعادل بین صادرات و واردات محصولات، گفت: "سیاست پرهیز از یک منبعی درآمد را که بیشتر از فروش نفت می‌باشد، در پیش گرفته‌ایم و با وجود خاک حاصل‌خیز کوردستان، در تلاشیم علی‌رغم تامین مایحتاج داخلی، محصولات کشاورزی را به عراق و کشورهای همجوار صادر کنیم".

وی که در کنفرانس "کشاورزی، آینده ماست" حضور داشت، به کوردستان 24 گفت: "هدفمان مشارکت بیشتر بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی می‌باشد".   

امروز کنفرانس "کشاورزی، آینده ماست" با حضور موسسات مربوطه، نماینده چندین کشور خارجی و سرمایه‌گذاران در اربیل برگزار شد.

کابینه نهم دولت اقلیم کورستان توجه فراوانی به بخش کشاورزی دارد و در همین راستا راهکارهای ایجاد پنج شهرک صنعتی خوراکی در مناطق مختلف کوردستان، اتخاد شده است.

محمد شوکری رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری دولت اقلیم کورستان نیز که در کنفرانس حضور داشت، گفت: حدود 10 درصد از طرح‌های دو سال گذشته در کوردستان، مربوط به بخش کشاورزی می‌باشند و اکنون پیشرفت این بخش، فرصت طلایی را در پیش‌رو دارد".