مقتدی صدر تشکیل ائتلاف "نجات میهن" را تبریک گفت

ائتلاف نجات میهن که اکثریت قاطع اعضای مجلس نمایندگان عراق فدرال را در برمی‌گیرد، از ریبر احمد نامزد ریاست جمهوری فراکسیون پارت دمکرات کوردستان حمایت کرد

اربیل (کوردستان ۲۴)- مقتدی صدر رهبر جریان صدر، اعلام فراکسیون اکثریت "نجات میهن" و اعلام نامزدهای ریاست جمهوری و نخست‌وزیری عراق را تبریک گفت.

مقتدی صدر در توئیتی گفت: من این اقدام را دستاوردی منحصربه‌فرد و مهم برای نجات میهن می‌دانم و آرزوی تشکیل دولت اکثریت ملی بدون تعویق و تأخیر را دارم.

صدر افزود: تمام آرزویم این است دولتی توانا بر بهبود وضعیت تلخ کشور تشکیل شود و برنامه‌ی دولت واضح و با سقف زمانی مورد رضایت ملت باشد.

رهبر جریان صدر در ادامه تصریح کرد: اگر اتفاق ناگوار گذشته تکرار شود، دست‌بسته نخواهم ماند حتی اگر این مسئله از جانب کسی که به من وابسته است، رخ دهد یا هر شخص دیگری. من تنها با ملت هستم تا پروردگار و وجدان خود را راضی کنم و از اصلاحات و اقتدار میهن دست نخواهم کشید.

عصر روز چهارشنبه سوم فروردین ماه، حزب دموکرات کردستان، فراکسیون صدر و ائتلاف السیاده، با تشکیل ائتلافی جدید در مجلس نمایندگان عراق فدرال، ریبر احمد نامزد پارت دمکرات کوردستان را به‌عنوان نامزد ریاست جمهوری و جعفر صدر را نامزد نخست‌وزیری عراق معرفی کردند.

/ا.م