فرماندار "خبات": موشک‌های شکلیک شده بە این منطقه هیچ خسارتی درپی نداشته است

شبه‌نظامیان قانون‌گریز شب گذشته با استفاده از خلاء امنیتی بین نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق سه موشک بە سوی اقلیم کوردستان شلیک کردند

اربیل ( کوردستان٢٤)- نیروهای امنیتی اقلیم کوردستان محل اثابت یکی از موشک‌های شلیک‌شده‌ی شب گذشته توسط گروهای توسط شبه‌نظامیان به حومه‌ی شهرستان "خبات" در غرب اربیل را کشف کردند.

خانم "کویستان محمد" فرماندار شهرستان "خبات" در این مورد گفت که موشک‌ها در زمین‌های زراعتی سقوط کرده و به گفته‌ی نیروهای امنیتی، گروه‌های شبه‌نظامی با استفاده از خلاء امنیتی بین مناطق استحفاظی نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق، این موشک‌ها را به‌سوی اقلیم کوردستان شلیک کرده‌اند.

کویستان محمد، فرماندار شهرستان خبات
کویستان محمد، فرماندار شهرستان خبات

 

خبرنگار کوردستان۲۴ که همراه نیروهای امنیتی به منطقه رفته، گزارش کرد که  این موشک‌ها به حدفاصل میان شهر خبات و دهستان "کورگوسگ" و "رزگاری" اصابت کرده‌اند و نیروهای امنیتی روز پنج‌شنبه  ٨ فروردین، پس از تفتیش بسیار در منطقه تنها محل سقوط یکی از این موشک‌ها را کشف کردند و هنوز اثری از محل اصابت دو موشک دیگر پیدا نشده است.

سرهنگ "حمه ریشه"، فرماندهی واحد نظامی محافظ نفت و گاز اقلیم کوردستان، به خبرنگار کوردستان۲۴ گفت که شبه‌نظامیان با استفاده از خلاء امنیتی میان نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق اقدام به موشک‌پرانی کرده‌اند. وی از دولت عراق فدرال خواست عاملان این حمله را مورد پیگرد قرار بدهد.

شب گذشته سە موشک کاتیوشا از سه‌راه حمدانیە در استان نینوا بە سوی تأسیسات پالایش نفت در حومه‌ی شهر خبات در غرب اربیل پرتاب شد.

فرماندار خبات روز پنج‌شنبه گفت کە همه‌ی موشک‌ها به خارج از مناطق صنعتی و مسکونی در کشتزارها سقوط کرده‌اند و تأکید کرد کە فعالیت عادی کشاورزان و شرکت‌ها در منطقه ادامه دارد.

/ا.م