مخالفت دختر علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی با حذف سپاه پاسداران از لیست "گروه‌های تروریستی"

فائزه هاشمی: سپاه موشک‌پرانی می‌کند و علناً می‌گوید که کار ماست؛ یعنی تمام‌کارهای خطایی که به ضرر کشور است را انجام می‌دهد و رسماً اعلام می‌کند
فائز‌ه هاشمی رفسنجانی
فائز‌ه هاشمی رفسنجانی

اربیل (کوردستان ۲۴)- فائزه هاشمی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی با خروج نام سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه‌ی  آمریکا مخالفت کرد و آن را به ضرر جامعه‌ی ایران توصیف کرد.

فائزه هاشمی شنبه شب ٢٧ فروردین ۱۴۰۰،  در یک اتاق کلاب‌هاوس گفت: "روزبه‌روز فعالیت سپاه هم ازنظر حوزه‌ی کاری و هم ازنظر کمیت، گسترش بیشتری پیدا می‌کند و احتمال بازگشت آن را به پادگان‌ها سخت‌تر می‌کند. بنابراین شاید تنها کاری که بازگشت سپاه را به پادگان‌ها ممکن کند، این است که همین تحریم‌ها باقی بماند."

هاشمی با اشاره به حمله‌ی اخیر موشکی سپاه پاسداران به اقلیم کوردستان گفت: "سپاه موشک می‌زند و اعلام می‌کند که کار ما است". وی گفت که سپاه موشک‌پرانی می‌کند و علناً می‌گوید که کار ماست؛ یعنی تمام‌کارهای خطایی که به ضرر کشور است را انجام می‌دهد و رسماً اعلام می‌کند، درحالی‌که منطقاً برای خروج از تحریم‌ها باید نشان دهد که سپاه تهدیدی برای کشورهای خارجی نیست.

به گفته‌ی هاشمی، چیزی که از سپاه نصیب جامعه‌ی ایران می‌شود منفی است و باید جایی متوقف شود.

اظهارات فائزه هاشمی در حالی است که خروج نام سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا در جریان مذاکرات احیای برجام، به یکی از موانع پیشرفت این مذاکرات تبدیل شده است.

حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از لیست گروه‌های تروریستی به موضوع اختلاف مقام‌های آمریکایی هم تبدیل شده و با واکنش‌های مختلفی روبرو شده است.

هفته‌ی گذشته ۱۴ تن از سناتورهای آمریکایی با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور در مورد حذف نام سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی هشدار داده و چنین تصمیمی را "به‌شدت نادرست" و "خیانت به شرکا و متحدان" آمریکا خوانده‌اند.

/ا.م