اقلیم کوردستان در ایام عید از هزاران گردشگر استقبال کرد

"در هفته گذشته بیش از ٦٠ هزار گردشگر وارد اربیل شده‌اند"
استقبال اقلیم کوردستان از هزاران گردشگر در ایام عید فطر
استقبال اقلیم کوردستان از هزاران گردشگر در ایام عید فطر

اربیل (کوردستان٢٤)- هزاران گردشگر برای گذراندن تعطیلات سه روزه عید فطر، گردشگاه‌ها و شهرهای اقلیم کوردستان را انتخاب کردند.

سازمان گردشگری و نیروهای پلیس اقلیم کوردستان، تدابیر ویژه برای استقبال از گردشگران عید در پیش گرفته‌اند.

سازمان گردشگری گزارش داده که امسال در مقایسه با سال‌های گذشته، گردشگران بیشتری از غرب و جنوب عراق به اقلیم کوردستان آمده‌اند.

در اقلیم کوردستان، گردشگاه‌های کوهستانی و تفریح‌گاه‌های مختلف، پارک‌های جذاب و دیدنی، مراکز خرید مدرن و سنتی، رستوران‌هایی که غداهای محلی ارایه می‌دهند و دیگر جاذبه‌های تاریخی و باستانی از گردشگران پذیرایی می‌کنند.

عمار بسیم، گردشگر اهل بصره، به گزارشگر کوردستان٢٤ گفت:"من و خانواده‌ام برای گذراندن ایام عید به اربیل آمده‌ایم، آب و هوای اینجا عالی است، در هفته‌ای که اینجا می‌مانیم کارهای بسیاری برای انجام دادن داریم".

رئیس سازمان گردشگری اقلیم کوردستان، با انتشار یک پیام توئیتری به همه گردشگران خوش آمد گفته و از اینکه اقلیم کوردستان را برای گذراندن ایام عید انتخاب کرده‌اند، تشکر نموده و برایشان روزهای خوبی را آرزو کرده است.

علیا عبود، گردشگر اهل بغداد، به گزارشگر کوردستان٢٤ گفت:" ما پس از طوفان مرگبار گرد و غبار در بغداد، به اربیل آمده‌ایم، باران و مناظر سبز اربیل، تعطیلات ما را بسیار زیبا کرده، می‌خواهیم به دیدن آبشارها و کوه‌های شقلاوه و دهوک برویم".

روز گذشته، مدیرکل سازمان گردشگری اربیل، اعلام کرد که در مدت هفته گذشته، بیش از ٦٠ هزار گردشگر از فرودگاه بین‌المللی و ورودی‌های زمینی، وارد اربیل شده‌اند.

ب.ن