فرمانده‌ی ارکان وزارت پیشمرگه‌ی کوردستان با مسئول اداره‌ی امنیتی آمریکا دیدار کرد

در این دیدار برنامه‌ی اصلاحات در وزارت پیشمرگه‌ی کوردستان به‌تفصیل موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت

اربیل (کوردستان ۲۴)- وزارت پیشمرگه‌ی دولت اقلیم کوردستان اعلام کرد که فرمانده‌ی ارکان وزارت پیشمرگه و مسئول تیم اداره‌ی همکاری امنیتی ایالات‌متحده‌ی آمریکا در وزارت پیشمرگه به موضوع اصلاحات در این وزارتخانه پرداختند.

در بیانیه‌ی وزارت پیشمرگه‌ی اقلیم کوردستان آمده است کە "جمال محمد" فرمانده‌ی ارکان وزارت پیشمرگه‌ی اقلیمکوردستان روز چهارشبنه ٢٨ اردیبهشت ١٤٠١ در اربیل از کلنل دوگلاس مسئول تیم اداره‌ی همکاری دفتر امنیت آمریکا در اقلیم کوردستان دیدار کرد.

در بیانیه‌ی وزارت پیشمرگه‌ی اقلیم کوردستان آمده است که در این دیدار فرایند اصلاحات در وزارت پیشمرگه مورد تبادل‌نظر قرار گرفت و طرفین بر تسریع اقدامات در راستای پیشبرد آن تأکید کردند.

در ادامەی این بیانیه آمده است کە فرایند فرماندهی کنترل، برنامه‌ریزی تمرینات، همکاری نیروهای ائتلاف و سازمان‌دهی دوباره‌ی نیروهای پیشمرگه در این دیدار موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

در پایان بیانیه‌ی وزارت پیشمرگه آمده است که طرفین در مورد اهمیت هماهنگی بیشتر وزارت پیشمرگه و نیروهای ائتلاف بین‌الملل در جهت اجرای برنامه‌ی وزارت پیشمرگه تحت حمایت دولت اقلیم کوردستان و همکاری نیروهای ائتلاف اتفاق‌نظر داشتند.

/ا.م