ایران و روسیه حمله‌ی اسرائیل به فرودگاه دمشق را محکوم کردند

پروازهای فرودگاه دمشق براثر این حملات متوقف شده‌اند
توقف پروازها در فرودگاه دمشق
توقف پروازها در فرودگاه دمشق

اربیل (کوردستان ۲۴)- بر اساس گزارش‌ها در حملات منتسب به اسرائیل که بامداد روز جمعه  انجام گرفت، برخی از تجهیزات فنی در فرودگاه بین‌المللی دمشق از کار افتاد و تمامی پروازهای بین‌المللی این فرودگاه مختل شد.

وزارت حمل‌ونقل سوریه هم اعلام کرده است، چند ساعت پس از حمله‌ی هوایی اسرائیل به جنوب پایتخت، سوریه روز جمعه پروازهای خود را به فرودگاه بین‌المللی دمشق تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است.

گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، اعلام کرد، به دنبال حمله به "انبارهای شبه‌نظامیان ایرانی" در نزدیکی فرودگاه دمشق توسط اسرائیل، به باند این فرودگاه آسیب وارد شده است.

شبکه‌ی العربیه نیز از قول منابعی نوشته است، اسرائیل با هدف از کار انداختن عملیات پشتیبانی تسلیحاتی ایران و جلوگیری از فرود هواپیماهای باری این کشور در فرودگاه دمشق این حملات را انجام داده است.

العربیه اضافه کرده است که هدف از این حملات ایجاد دو حفره‌ی بزرگ در باند شمالی فرودگاه و از کار انداختن کامل آن و ممانعت از ورود محموله‌های تسلیحاتی ارسالی از ایران بوده است.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه‌ی روسیه در بیانیه‌ای گفته رده است که حملات مستمر اسرائیل به خاک سوریه، "برخلاف هنجارهای اساسی حقوق بین‌الملل، مطلقاً غیرقابل‌قبول است."

سخنگوی وزارت خارجه‌ی روسیه گفته است، "چنین حملاتی" خطراتی را برای ترافیک هوایی بین‌المللی ایجاد می‌کند و ما " از اسرائیل می‌خواهیم که این‌گونه فعالیت‌ها را متوقف کند."

حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه‌ی ایران نیز در گفت‌وگو با همتای سوری خود این حملات را محکوم کرده است.

ا.م