پرزیدنت بارزانی: اجازه ندهید تاریخ ملت کوردستان تحریف شود

"پرزیدنت بارزانی پایگاه معنوی والایی در میان ملت کورد و دیگر ملت‌های ایران دارند"
استقبال پرزیدنت بارزانی از نویسندگان و روشنفکران شرق کوردستان
استقبال پرزیدنت بارزانی از نویسندگان و روشنفکران شرق کوردستان

اربیل (کوردستان٢٤)- پرزیدنت بارزانی، تاکید کرد که اجازه داده نشود تاریخ ملت کوردستان را تحریف کنند.

پرزیدنت مسعود بارزانی، امروز یکشنبه از یک هیئت نویسندگان، دانشگاهیان و روشنفکران شرق کوردستان استقبال کردند. این هیئت به منظور شرکت در مراسم معرفی مجموعه کتاب‌ مستند قیام‌های بارزان، به اقلیم کوردستان سفر کردند.

در این دیدار، پرزیدنت بارزانی، صمیمانه به هیئت مهمان خوش‌آمد گفتند و ضمن قدردانی از بهرام ولد بیگی، مدیر انستیتوی فرهنگی کوردستان در تهران و تمامی کسانی که در طرح مجموعه کتاب‌ قیام‌های بارزان نقش داشته‌اند و کتاب منتشر کرده‌اند، از دانشگاه صلاح‌الدین و تمامی اشخاص و جهاتی که مراسم معرفی مجموعه کتاب‌ را راه‌اندازی کرده‌اند تقدیر به عمل آورده و توفیق هر چه بیشتر این طرح را آرزو کردند.

پرزیدنت بارزانی، نقش روشنفکران، دانشگاهیان و نویسندگان را در معرفی مسئله مشروع ملت کورد و ایجاد پل ارتباطی با دیگر ملت‌های منطقه را ارج نهاده و پیشبرد فعالیت فرهنگی را جزئی از مبارزه ملت کورد دانستند. ایشان خواستار آن شدند که بیش از این اجازه داده نشود تاریخ ملت کوردستان تحریف شود و با تکیه بر اسناد و اطلاعات درست و قابل اعتماد برای معرفی تاریخ تلاش شود.

هیئت مهمان نیز ضمن ابراز خوشحالی از این دیدار، از پرزیدنت بارزانی قدردانی کردند و با اشاره به جایگاه ایشان در میان کوردهای دیگر بخش‌های کوردستان، تاکید کردند که به غیر از پایگاه سیاسی پرزیدنت بارزانی، ایشان امید رهایی هستند و پایگاه معنوی والایی در میان ملت کورد و دیگر ملت‌های ایران دارند و مورد احترام و تقدیر هستند.

در این دیدار هیئت مهمان شماری از کتاب‌های و آثار چاپ شده خود را به پرزیدنت بارزانی، تقدیم کردند.

ب.ن