بیش از ١٠٠٠ موشک ساخت ایران در سوریه بر اثر حمله‌ی اسرائیل منهدم شدند

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه دو روز پس از حمله‌ی اسرائیل بە یک مرکز تحقیقاتی سوریه، جزئیاتی درباره‌ی آن منتشر کرد

اربیل(کوردستان ۲۴)- سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش کرد که جنگنده‌های اسرائیلی در حمله‌ی  اخیر خود به شهر مصیاف بیش از هزار فروند موشک ساخت سپاه پاسداران را منهدم کرده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، در گزارشی اعلام کرده در حمله‌ی هوایی منتسب به اسرائیل به شهر مصیاف در استان حما سوریه در روز پنج‌شنبه ۳ شهریور، یک انبار موشک حاوی بیش از هزار فروند موشک ساخت ایران هدف قرار گرفت و منهدم شد.

 در این گزارش که شنبه ۵ شهریور منتشر شده، آمده است این انبار در مجتمع "مرکز مطالعات و تحقیقات علمی سوریه" (SSRC)  قرار داشته و در آن هزاران فروند موشک میان برد زمین به زمین که تحت نظارت "افسران متخصص" سپاه پاسداران جمهوری اسلامی مونتاژ شده بودند، ذخیره شده بود.

خبرگزاری رسمی سوریه. "سانا" روز پنج‌شنبه گزارش کرده بود که در پی حملات هوایی، سامانه‌ی پدافند هوایی سوریه در شمال غرب این کشور فعال شده و نیروهای محلی بر فراز شهر مصیاف در حال "مقابله با اهداف متخاصم" هستند. این خبرگزاری ساعاتی بعد اعلام کرد اسرائیل این حملات را انجام داده است.

به گزارش "جروزالم پست" و به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه در حمله به مصیاف ۱۴ شهروند غیرنظامی سوری و همچنین چند تن از شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران زخمی شدند.

به گزارش منابع سوری انفجارهای بعدی در مصیاف ساعت‌ها پس از پایان حمله‌ی هوایی اسرائیل ادامه داشت.

مرکز مطالعات و تحقیقات علمی سوریه" (SSRC)  پیش‌تر هم چندین بار هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفته بود.

/ا.م