مسرور بارزانی اوضاع کوردستان و منطقه را با هیئت اروپایی مورد گفتگو قرار داد

هیئت اروپایی از کمک‌های اقلیم کوردستان به آوارگان سوریه تقدیر کرد

اربیل (کوردستان ۲۴)- مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کوردستان، روز پنج‌شنبه ١٧ شهریور ۱۴۰۱، در اربیل با هیئت ویژه‌ی اتحادیه‌ی اروپا در عراق و سوریه به ریاست "ویله واریولا" سفیر اتحادیه‌ی اروپا در عراق فدرال دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور "دان استووینسکو" فرستاده‌ی ویژه‌ی اتحادیه‌ی اروپا  و "اندرسن ویبرگ" فرستاده‌ی جدید اتحادیه‌ی اروپا در عراق برگزار شد، آخرین تحولات و تغییرات در عراق و سوریه و توسعه‌ی روابط اقلیم کوردستان و اتحادیه‌ی اروپا مورد گفتگو قرار گرفت.

سفیر "واریولا" پس از تشریح فعالیت نمایندگی اتحادیه‌ی اروپا در عراق و سوریه، از پیشرفت فرایند اصلاحات و ترویج آبادانی در اقلیم کوردستان تقدیر کرد و گفت اتحادیه‌ی اروپا برای همکاری و هماهنگی با اقلیم کوردستان آمادگی دارد.

فرستاده‌ی اتحادیه‌ی اروپا در سوریه نیز ضمن قدردانی از کمک‌های انسان دوستانه‌ی اقلیم کوردستان به آوارگان سوریه در اقلیم  کوردستان و ایجاد تسهیلات به منظور تردد میان اقلیم کوردستان و مناطق شمال شرقی سوریه نیز تقدیر کرد.

مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کوردستان نیز در ادامه‌ی این دیدار با اشاره به روابط مستحکم اقلیم کوردستان با کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا، ابراز امیدواری کرد که این روابط در ابعاد مختلف توسعه یابد.

در بخش دیگری از این دیدار، نخست‌وزیر اقلیم کوردستان بر حمایت دولت از برگزاری انتخابات اقلیم کوردستان در اسرع وقت و آمادگی دولت برای ایجاد تسهیلات برای برگزاری این انتخابات تأکید کرد.

/ا.م