پرزیدنت بارزانی و مجلس سنای فرانسه حمله‌ی جمهوری اسلامی به مدارس و غیرنظامیان را محکوم کردند

پرزیدنت بارزانی نشان افتخار مجلس سنای فرانسه را دریافت کرد

اربیل(کوردستان ۲۴)- پرزیدنت مسعود بارزانی، روز شنبه ٩ مهرماه ۱۴۰۱، در صلاح‌الدین اربیل با سناتور "کریستین کامبون"  رئیس کمسیون خارجی، دفاع و نیروهای مسلح در مجلس سنای فرانسه دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور سرکنسول فرانسه در اقلیم کوردستان انجام گرفت، رئیس کمسیون مجلس سنای فرانسه از نقش حکیمانه‌ی پرزیدنت بارزان در وضعیت عراق و کوردستان قدرانی کرد و گفت کە پرزیدنت مکرون وی برای دیدار با پرزیدنت بارزانی مأمور کرده است تا از نقطه نظرات ایشان در مورد اوضاع عراق آگاه شود.

بر اساسی بیانیه‌ی بارگاه بارزانی، در این دیدار اوضاع سیاسی عراق مورت تبادل‌نظر قرار گرفته و درباره‌ی توافق کوردها و سنی‌ها بر طبق قانونی اساسی عراق گفتگو شد و بر حل مشکلات عراق بر طبق قانون اساسی عراق تأکید گردید.

در مورد حملات موشکی جمهوری اسلامی ایران به اقلیم کوردستان نیز طرفین هدف قراردادن مردم بی‌گناه و بمباران مدارس و اهداف غیرنظامی را به‌عنوان جنایات بزرگ توصیف کردند.

در بخش دیگری از این دیدار پرزیدنت بارزانی از ملت دو دولت فرانسه بسیار قدران کرد که در روزهای سخت حامی ملت کوردستان بوده‌اند که در رأس این حمایت‌ها می‌توان به نقش پرزیدنت اولاند در دوران حمله‌ی داعش به اقلیم کوردستان اشاره کرد.

رئیس کمسیون روابط  خارجی، دفاعی و نیروهای مسلح مجلس سنای فرانسه در ادامه‌ی این دیدار بر ادامه‌ی حمایت و روابط دوستان با ملت کوردستان تأکید کرد.

رئیس کمسیون روابط خارجی و امور دفاعی و نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در پایان این دیدار نشان افتخار مجلس سنای کشورش تقدیم پرزیدنت بارزانی کرد.

 

/ا.م