نفت‌کش یک میلیاردر اسرائیلی در سواحل عمان هدف حمله پهپاد قرار گرفت

شرکت کشتی‌رانی آرام شرقی اعلام کرده است که به سرنشینان کشتی و محموله‌ی آن آسیبی وارد نشده است
کشتی اسرائیلی کە سال گذشته مورد حمله‌ قرار گرفت
کشتی اسرائیلی کە سال گذشته مورد حمله‌ قرار گرفت

اربیل (کوردستان ۲۴)- نفت‌کش پاسیفیک زیرکن با پرچم لیبریا که توسط کشتیرانی اقیانوس آرام شرقی مستقر در سنگاپور اداره می‌شود، در سواحل عمان مورد حمله‌ی پهپادی قرار گرفت.

به گزارش رادیو فرانسه، شرکت کشتیرانی اقیانوس آرام شرقی، مستقر در سنگاپور، که اداره‌ی این نفت‌کش را در اختیار دارد، اعلام کرد که در حال بررسی حادثه‌ی مربوط به نفت‌کش «پاسیفیک زیرکون» است که در سواحل عمان مورد حمله قرار گرفت.

شرکت کشتیرانی اقیانوس آرام شرقی، که مدیریت نفت‌کش پاسیفیک زیرکون (Pacific Zircon) را بر عهده دارد، اعلام کرد که این نفت‌کش، روز سه شنبه، در سواحل عمان هدف قرار گرفته که باعث آسیب جزئی به بدنه شده و هیچ آسیبی به محموله آن وارد نشده است.

این شرکت که توسط میلیاردر اسرائیلی، ایدان اوفر، اداره می‌شود، روز چهارشنبه، ۲۵ آبان، اعلام کرده است که در حال بررسی حادثه مربوط به نفتکش پاسیفیک زیرکون است که در حدود دویست و چهل کیلومتری سواحل عمان رخ داد. نفت‌کش یاد شده، حامل گازوئیل بوده است.

در این بیانیه آمده است: «همه خدمه در امنیت کامل هستند». هنوز شخص یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

به گفته سایت ردیابی کشتیرانی مارین ترافیک (MarineTraffic)، نفت‌کش پاسیفیک زیرکون آخرین بار صبح روز دوشنبه در سواحل لیوای عمان دیده شد. بعدازظهر دوشنبه از صحار عمان حرکت کرده و مقصد آن بندر بوئنوس آیرس در آرژانتین بود.

/ا.م