سرکنسول هلند: برای همکاری با اقلیم کوردستان آمادگی کامل داریم

"به حمایت از نیروی پیشمرگ ادامه می‌دهیم"
یاکو بیرندز، سرکنسول هلند در اقلیم کوردستان
یاکو بیرندز، سرکنسول هلند در اقلیم کوردستان

اربیل (کوردستان٢٤) – سرکنسول هلند در اقلیم کوردستان، از آمادگی کامل کشورش برای همکاری با اقلیم در بخش‌های مختلف، خبر داد.

یاکو بیرندز، سرکنسول هلند در اقلیم کوردستان، با شرکت در گفتگوی خبری شبکه تلویزیونی کوردستان٢٤، ابعاد روابط بین اقلیم با کشورش را بررسی کرد و اظهار داشت که دولت هلند آمادگی کامل خود را برای همکاری با اقلیم کوردستان در بخش‌های مختلف، به ویژه بخش کشاورزی، اعلام کرده است.

وی افزود که کشورش در بخش کشاورزی، تجارب موفقیت آمیز دارد و با استفاده از مساحت و آب بسیار کم، از نظر تولید میوه و غلات، دومین کشور جهان است.

همچنین تاکید کرد که از رشد و توسعه بخش کشاورزی اقلیم کوردستان حمایت می‌کنند و همکار خواهند بود تا با بهره گرفتن از فن‌آوری‌‌های جدید کشاورزی، پیشرفت بیشتر حاصل شود.

بیرندز، به سفر اخیر وزیر دفاع کشورش به اقلیم کوردستان اشاره کرد و گفت که سفر با هدف بازدید از مشاوران نظامی هلند در اقلیم کوردستان انجام شده است و در چارچوب آن در دیدار با نخست وزیر اقلیم، مسائل حائز اهمیت بین دو طرف بررسی شده‌اند.

موضوع سازماندهی مجدد نیروهای پیشمرگ تحت فرمان وزارت پیشمرگ را نیز مورد توجه قرار داد و گفت با اینکه روند به کندی پیش می‌رود اما تداوم آن بسیار مهم است "اگر اراده‌ا‌ی قوی در میان باشد، می‌توان سال آینده در سازماندهی واحد‌های ٧٠  و ٨٠ نیروی پیشمرگ، شاهد پیشرفت‌های بزرگ بود".

سرکنسول هلند در اقلیم کوردستان، خاطرنشان کرد که کشورش در چارچوب ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، از نیروی پیشمرگ اقلیم کوردستان حمایت می‌کند و در حال حاضر بیش از ١٢٠ هزار سرباز هلندی، از فرودگاه بین‌المللی اربیل، محافظت می‌کنند.

ب.ن