سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش: همکاری مستشاران ائتلاف با نیروهای پیشمرگه ادامه خواهد داشت

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش توافقنامه‌ی جدیدی را با نیروهای پیشمرگه امضاء کرده است
نیروهای آمریکایی در عراق
نیروهای آمریکایی در عراق

اربیل(کوردستان ۲۴)- سخنگوی ائتلاف بین‌الملل ضد داعش اعلام کرد که بیش از ۶۰۰ داعشی در سال ۲٬۰۲۲ کشته و ۳۷۴ نفر نیز دستگیر شدند.

راشیل جیوکوت روز شنبه ۱۰ دی‌مان ۱۴۰۱ گفت که ائتلاف بین‌المللی به رهبری امریکا به حمایت از نیروهای پیشمرگه اقلیم کوردستان ادامه می‌دهد.

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی افزود که آمریکا ۳۵۱ میلیون دلار به نیروهای پیشمرگه در چارچوب برنامه‌ی حمایت از آنها و تأمین تجهیزات مهندسی، سلاح و مهمات در چارچوب تلاش‌ها برای مبارزه با داعش اختصاص داده است.

جیوکوت همچنین گفت که مستشاران ائتلاف بین‌المللی با وزارت پیشمرگه همکاری می‌کنند و مشاوره‌ی روزانه ارائه می‌دهند و در سطح اطلاعاتی نیز به حمایت از پیشمرگان می‌پردازند.

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی تصریح کرد که ائتلاف بین‌المللی در چارچوب یادداشت تفاهمی با نیروهای پیشمرگه در تلاش برای متحد کردن این نیروها در قالب یک سازمان متحد است. وی افزود که تجدید سازمان نیروهای پیشمرگه هماهنگی برای مقابله با داعش را بهبود می‌بخشد.

جیوکوت درباره توانایی‌های نیروهای پیشمرگه، نیروهای امنیتی عراق و نیروهای دموکراتیک سوریه گفت که شرکای ما در عراق و سوریه به‌شدت به شکست داعش پایبند بودند و عملیات خود را تشدید کردند.

پیش‌تر ستاد فرماندهی مشترک آمریکا (سنتکام)، در بیانیه‌ای اعلام کردە بود که در سال ۲۰۲۲، ۳۱۳ عملیات مشترک علیه داعش در عراق و سوریه انجام داده است.

/ا.م