تجدیدنظر بریتانیایی‌ها در مورد خروج از اتحادیه‌ی اروپا

۵۱٫۸ درصد از شهروندان بریتانیایی در سال ۲۰۱۶ به خروج از اتحادیه‌ی اروپا رأی داده بودند

اربیل(کوردستان۲۴)- نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که دوسوم بریتانیایی‌ها موافق همه‌پرسی برای بازگشت کشورشان به اتحادیه‌ی اروپا هستند.

بر اساس نظرسنجی که روزنامه‌ی ایندی‌پندنت انجام داده است، مخالفت با ایده برگزاری همه‌پرسی به شکلی قابل‌توجه کاهش پیدا کرده است به‌طوری که تنها ۲۴ از مشارکت‌کنندگان در نظرسنجی مخالف برگزاری همه‌پرسی بوده‌اند و ۶۵ درصد با برگزاری آن موافقت کرده‌اند.

در ادامه‌ی نظرسنجی ایندی‌پندت آمده است: شهروندان بریتانیا معتقدند که وضعیت اقتصادی، تأثیر بریتانیا بر عرصه‌ی بین‌الملل و توان این کشور برای تسلط بر مرزهایش کاهش پیدا کرده است و این موضوع منجر به افزایش میزان افرادی شده است که از برگزاری همه‌پرسی جدید استقبال می‌کنند.

بر اساس این نظرسنجی، ۵۴ درصد بریتانیایی‌ها معتقدند که تصمیم خروج از بریتانیا اشتباه بوده است. همچنین نسبت شهروندانی که معتقد هستند خروج از اتحادیه اروپا منجر به بدتر شدن وضعیت اقتصادی کشور شده است، از ۴۴ درصد سال گذشته به ۵۶ درصد افزایش یافته است.

همچنین بر اساس نظرسنجی که انستیتو «یوگوف» برای روزنامه تایمز در ماه گذشته انجام داد، تنها دوسوم شهروندان بریتانیایی (۳۴ درصد) از تصمیم به خروج از اتحادیه‌ی اروپا حمایت کردند و همچنان معتقد بودند که تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا تصمیمی صحیح بوده است.

بر اساس این نظرسنجی، ۴۷ درصد از مشارکت‌کنندگان اعلام کردند که به عضویت در اتحادیه‌ی اروپا رأی خواهند داد، ۳۴ درصد نیز از تصمیم به خروج از اتحادیه‌ی اروپا حمایت کردند.

در ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۱٫۸ درصد از شهروندان بریتانیایی به خروج از اتحادیه‌ی اروپا و ۴۸٫۱ درصد به باقی ماندن در این اتحادیه رأی داده بودند.

/ا.م