عبارت "جام ملت‌های خلیج عربی" از سوی عراقی‌ها خشم ایرانی‌ها را برانگیخته است

فیفا و مقامات عراقی برای جام خلیج ۲۵ از عبارت "خلیج عربی" استفاده کرده‌اند
.
.

اربیل(کوردستان ۲۴)- وزیر ورزش و جوانان ایران با محکوم کردن عنوان جام ملت‌های خلیج، خواستار رسیدگی جدی این موضوع شد.

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان ایران عنوان جام ملت‌های خلیج و استفاده از عنوان "جام ملت‌های خلیج عربی" توسط رییس فیفا را محکوم کرد و خواستار رسیدگی جدی این موضوع شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزارت ورزش و جوانان ایران اعلام کرد که “در پی تحریف نام تاریخی خلیج‌فارس در جریان مسابقات کشورهای عربی حوزه‌ی خلیج‌فارس و استفاده از این نام مجعول در صفحه‌ی مجازی منتسب به رئیس فیفا، وزیر ورزش و جوانان با محکوم کردن این تحریف، از فدراسیون فوتبال خواست اقدامات مقتضی ازجمله اعتراض رسمی و پیگیری‌های قانونی را به‌سرعت در دستور کار قرار دهد.”

وزیر ورزش و جوانان ایران هم‌چنین دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان را مأمور ویژه‌ی رسیدگی و پیگیری این موضوع با محوریت فدراسیون فوتبال کرد.

پیش‌ازاین فدراسیون فوتبال ایران نیز اعلام کرده بود که نسبت به‌عنوان "جام ملت‌های خلیج عربی" به فیفا اعتراض خواهد کرد.

۲۵ امین دوره از مسابقات جام ملت‌های خلیج روز گذشته جمعه ۶ ژانویه آغاز شد.

مقتدی صدر روحانی بانفوذ شیعه‌ی عراقی و محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق نیز طی سخنانی به مناسبت افتتاح این مسابقات، عبارت "جام ملت‌های خلیج عربی را به‌کار برده بودند.

چنانکه از گزارش‌های رسانه‌های ایران برمی‌آید، اظهارت غیرمعمول مقامات عراقی این شبه را در بخشی از محافل ایرانی ایجاد کرده است کە عراق نیز به جبهه‌ی کشورهای عرب مخالف ایران خواهد پیوست.

/ا.م