مدیریت ضد ترور کوردستان از دستگیری اعضای دو باند تروریستی در اربیل خبر داد

تروریست‌ها قصد داشتند در آستانه‌ی سال نو میلادی دست به عملیات تروریستی بزنند

اربیل(کوردستان۲۴)- شورای امنیت اقلیم کوردستان در  اطلاع‌های از کشف دو شبکه‌ی تروریستی در اربیل خبر داد که قصد داشتند در آستانه‌ی سال ۲۰۲۳ در پایتخت اقلیم کوردستان به عملیات تروریستی دست بزنند. 

متن اطلاعیه‌ی شورای امنیت اقلیم کوردستان در خصوص بازداشت اعضای این دو شبکه‌ی تروریستی به این شرح است:

مدیریت ضد ترور اقلیم کوردستان اعضای دو شبکه‌ی تروریستی داعش در شهر اربیل را دستگیر و نقشه‌ی آنان را خنثی کرد.

دوو گروه تروریستی داعش که قصد داشتند پیش از آغاز سال ۲۰۲۳ در شهر اربیل دست به عملیات تروریستی بزنند، در اواخر سال ۲۰۲۲از سوی مدیریت کل ضد ترور و مدیریت آسایش (پلیس امنیتی) اربیل کشف و نقشه‌ی تروریستی هردو گروه خنثی گردید. چهار نفر از تروریستها دستگیر شدند که به‌طور جداگانه از سرکردگان داعش برای اعمال تروریستی در شهر اربیل دستور می‌گرفتند.  

اعضای شبکه‌ی اول با نام‌های "حمزه ایاد احمد" با نام مستعار " سیاف القریشی" و "مهاجر احمد عزاوی" با نام مستعار "ابو جعفر" در ٢٣ -١٢- ٢٠٢٢، دستگیر شدند. تروریست" سیاف القریشی" قصد داشت با کمربند انتحاری و با کمک "ابو جعفر" در مقابل درب اصلی مدیریت ضد ترور اربیل خود را منفجر بکند و  انفجار  یک اتومبیل حاوی مواد منفجره  در مقابل مقر آسایش در عین‌کاوه از راه دور نیز در دستور کار این دو تروریست قرار داشت.

شبکه‌ی تروریستی دوم از "موسی اسماعیل علوان اسماعیل" با اسم مستعار" یعقوب" و "م.ا.ح" تشکیل شده بود که پیش‌تر در اردوگاه الهول سوری در کشتن چندین نفر دست داشته‌اند و در سال ۲۰۲۲ در جهت اجرای نقشه‌های سرکردگان تروریست‌ها برای قتل و ترور به اربیل آمده بودند.

/ا.م