خلبان ایران‌ایر برای سبک کردن وزن هواپیما ۲ مسافر را پیاده کرد

این هواپیما با چندین صندلی خالی از تهران به خرم‌آباد پرواز کرده است

اربیل (کوردستان۲۴)- خلبان پرواز صبح روز پنج‌شنبه۲۲دی‌ماه ۱۴۰۱ مسیر تهران-خرم آباد شرکت هواپیمایی ایران‌ایر دو مسافر این پرواز را به‌منظور کاهش وزن هواپیما پیاده کرد.

به گزارش اسپوتنیک، این در حالی است که برخی مسافران این هواپیمای ای تی آر گفته‌اند بیش از ۱۰ صندلی این پرواز خالی بوده است.

مسافران این پرواز بیش از دو ساعت در باند فرودگاه مهرآباد به همین دلیل معطل شده بودند.

یکی از مسافران این پرواز اعلام کرد: پس از ورود به سالن فرودگاه متوجه شدم که به تعدادی از مسافران کارت پرواز داده نشد.

وی افزود: پس از نشستن داخل هواپیما مشخص شد حدود ۱۶ صندلی داخل هواپیما خالی از مسافر است که همین امر تعجب ما را بیشتر کرد که اگر صندلی خالی وجود داشته است چرا به برخی از مسافران کارت پرواز داده نشد.

این مسافر  گفت: پس از ٢ ساعت معطلی در داخل هواپیما و گلایه از بابت تأخیر پیش‌آمده مهمانداران اعلام کردند که به گفته‌ی خلبان، وزن هواپیما سنگین‌تر از حد مجاز است.

وی ادامه داد: مهمانداران مدعی شدند وزن هواپیما ۱۵۰ کیلوگرم بیشتر از وزنی است که پرواز بتواند در ایمنی کامل و در شرایط آب و هوایی خرم آباد بر زمین بنشیند.

این مسافر گفت: مهمانداران از مسافرین درخواست کردند تا ۲ نفر به‌طور داوطلبانه از هواپیما خارج شوند تا پرواز بتواند با وزن مناسب انجام شده و بدون هیچ مشکلی در فرودگاه خرم‌آباد بر زمین بنشیند.

این فرد گفت: من که قصد انجام یک مسافرت کاری داشتم به همراه فرد دیگری از پرواز پیاده شدیم و پس‌ازآن پرواز انجام شده و هواپیما فرودگاه مهرآباد را ترک کرد.

 

/ا.م