شرکت دیلویت: اقلیم کوردستان بیش از ٧٨ میلیون بشکه نفت تولید کرده است

"در شش ماهه دوم سال ٢٠٢٢"
یکی از میادین نفتی اقلیم کوردستان
یکی از میادین نفتی اقلیم کوردستان

اربیل (کوردستان٢٤) – یک شرکت حسابداری معروف در جهان، آمار تولید، صادرات و درآمد نفت اقلیم کوردستان در شش ماهه دوم سال گذشته میلادی را اعلام کرد.

شرکت دیلویت که یکی از شرکت‌های پیشتاز حسابداری در جهان است، با انتشار گزارشی، اعلام کرد که در نیمه دوم سال میلادی گذشته ٧٨ میلیون و ٩٠٥ هزار و ٣٦١ بشکه نفت در اقلیم کوردستان تولید شده و ٧١ میلیون و ٨٥٣ هزار و ٦٦٧ بشکه نیز از اقلیم صادر شده است.

در گزارش آمده است که در مدت زمان یاد شده ٨١٨ هزار و ٧٠ بشکه نفت نیز در داخل به فروش رسیده است.

همچنین تاکید کرده که میانگین قیمت هر بشکه نفت در سه ماهه سوم سال میلادی گذشته ٨٣.٣٦ دلار و در سه ماه چهارم نیز ٦٩.٤٧ دلار بوده است.

و درآمد سه ماهه سوم سال ٢٠٢٢ را نیز پنج میلیارد و ٥٦٩ میلیون و ٦١٣ هزار و ٧٢٤ دلار و درآمد سه ماهه چهارم همان سال را دو میلیون و ٤١٤ هزار و ٩٧ دلار، اعلام کرده است.

شرکت دیلویت خاطرنشان کرده که دولت نهم اقلیم کوردستان در مدت زمان یاد شده از محل درآمد نفت، ٣٦١ میلیون و ٦٩٩ هزار و ٤٧ دلار بدهی کابینه‌های پیش از خود را پرداخت کرده است.

و افزوده است که خلاصه درآمد در شش ماهه دوم سال گذشته، دو میلیارد و ٧٩٣ میلیون و ٨٧٧ هزار و ٥٨٠ دلار بوده است.

کابینه نهم دولت اقلیم کوردستان، از آغاز به کار خود تلاش کرده است که هزینه تولید نفت را کاهش دهد و با توجه به داده‌ها در مقایسه با گذشته، توانسته است ٤٣ درصد هزینه‌ تولید نفت در اقلیم را کاهش دهد.

ب.ن