دیدار پرزیدنت بارزانی با هیئت نمایندگی دولت انگلستان

"پرزیدنت بارزانی بر ضرورت برگزاری انتخابات در سال میلادی جاری تاکید کردند"
پرزیدنت مسعود بارزانی و لرد احمد، وزیر دولت انگلستان در امور خاورمیانه و شمال آفریقا
پرزیدنت مسعود بارزانی و لرد احمد، وزیر دولت انگلستان در امور خاورمیانه و شمال آفریقا

اربیل (کوردستان٢٤) – در دیدار پرزیدنت بارزانی و وزیر دولت انگلستان بر برگزاری انتخابات اقلیم کوردستان در سال میلادی جاری تاکید شد.

بارگاه بارزانی، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پرزیدنت مسعود بارزانی، امروز چهارشنبه در صلاح‌الدین اربیل، از یک هیات نمایندگی دولت انگلستان به ریاست لرد احمد، وزیر دولت در امور خاورمیانه، شمال آفریقا و جنوب آسیا استقبال کرده‌اند.

در این دیدار که مارک برایسون ریچاردسون، سفیر انگلستان در عراق و رز کیف، سرکنسول انگلستان در اقلیم کوردستان نیز حضور داشتند، آقای لرد احمد از مبارزات و کوشش‌های پرزیدنت بارزانی قدردانی کرد و نقش و تاثیر ایشان در تحقق ثبات در اقلیم کوردستان و عراق را ارج نهاد.

همچنین اوضاع سیاسی منطقه مورد توجه قرار گرفته و آخرین تحولات روند سیاسی عراق و روابط اقلیم کوردستان و دولت فدرال نیز بررسی شده است.

بر پایه بیانیه، اوضاع اقلیم کوردستان و مسائل سیاسی بین نیروها مورد تبادل نظر قرار گرفته و پرزیدنت بارزانی بر ضرورت برگزاری انتخابات در سال میلادی جاری تاکید کرده‌اند.

روابط بین اقلیم کوردستان و انگلستان، از دیگر موضوع‌های مورد بررسی در این دیدار بوده و طرفین بر اهمیت پیشبرد روابط تاکید کرده‌اند.

ب.ن