یک کولبر کورد به اتهام بغی و همکاری با احزاب مخالف جمهوری اسلامی به دار آویخته شد

محی‌الدین ابراهیمی ۵ سال پیش هنگام کولبری از سوی نیروهای جمهوری اسلامی زخمی و دستگیر شد
محی‌الدین ابراهیمی در زندان ارومیە به دار آویخته شد
محی‌الدین ابراهیمی در زندان ارومیە به دار آویخته شد

اربیل (کوردستان۲۴)- محی‌الدین ابراهیمی، کول بر کولبر کورد پس از پنج سال حبس به اتهام «بغی» بامداد روز جمعه در ارومیه به‌ دار آویخته شد.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو،  محی‌الدین ابراهیمی زندانی ۴۳ ساله‌ی اهل اشنویه سحرگاه جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ در زندان مرکزی ارومیه، اعدام شد.

در ادامه‌ی گزارش "هه‌نگاو آمده است  که محی‌الدین ابراهیمی، روز چهارشنبه «به بهانه‌ی اعزام به دادگاه» به دفتر نگهبانی فراخوانده و از آن‌جا جهت اجرای حکم به سلول انفرادی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود.

او در آبان ۱۳۹۶ در حین کولبری، توسط مأموران مورد اصابت گلولە قرار گرفت و بەشدت زخمی شد.

محی‌الدین ابراهیمی، در پی بازداشت و حبس، در مهر ۱۳۹۷ به اتهام «بغی از طریق عضویت در حزب دموکرات کردستان ایران» به اعدام محکوم شد.

این پرونده در پی «اعتراض متهم» و برپایه «نقض در تحقیقات» یک‌بار دیگر دی‌ماه ٩٨ در شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب ارومیه بررسی و بار دیگر محکوم به اعدام شد.

خانواده‌ی ابراهیمی در روز پنج‌شنبه ۲۵ اسفند برای آخرین با او دیدار کردند، اما در بدو بامداد جمعه، فرماندار و شهردار اشنویه در تماس با این خانواده «از توقف اجرای حکم» خبر دادند.

در ادامەی خبرهای مربوط به اعدام ابراهیمی آمده است کە  برخلاف اظهارات این دو مقام منطقه‌ای، طی تماسی که با خانواده‌ی وی گرفته شد، از آن‌ها خواسته شده است که برای تحویل پیکر محی‌الدین، به زندان ارومیه مراجعه کنند.

/ا.م