دو غیرنظامی در حمله‌ی موشکی اسرائیل به سوریه کشته شدند

این چهارمین حمله‌ی اسرائیل به سوریه طی کمتر از یک هفته است

اربیل (کوردستان۲۴)- رسانه‌های دولتی سوریه گزارش کردند که دو شهروند غیرنظامی سوری بامداد سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲، در حمله‌ی هوایی اسرائیل کشته شدند.
خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، به نقل از یک منبع نظامی نوشت که «دشمن اسرائیلی اقدام به یک حمله هوایی کرد... و این حمله به مرگ دو شهروند انجامید».
براساس این گزارش، حمله‌ی مورداشاره از ناحیه بلندی‌های جولان انجام گرفته و برخی از نواحی حومه‌ی دمشق مورد هدف واقع شده‌اند. سانا همچنین اضافه کرده که ارتش سوریه «اغلب» موشک‌های اسرائیلی را ره‌گیری و منهدم کرده است.
دیدبان حقوق بشر در سوریه نیز شمار قربانیان این حمله را دو نفر برآورد کرده و گفته است اسرائیل «موشک‌هایی را به سمت مناطق نظامی تحت کنترل گروه‌های مورد حمایت ایران و پدافند هوایی رژیم اسد شلیک کرد».
دیدبان حقوق بشر سوریە افزوده است که یک موشک اسرائیلی رادار ارتش سوریه را در حومه سویدا هدف قرار داد، درحالی‌که موشک دیگر به یک کارخانه‌ی شیشه‌سازی در منطقه‌ی "الکسوه" در حومه‌ی دمشق اصابت کرد و دو غیرنظامی را کشته است.
این چهارمین حمله‌ی به مناطق تحت کنترل حکومت سوریه طی کمتر از یک هفته محسوب می‌شود که رسانه‌های سوری آن را به اسرائیل نسبت داده‌اند.
/ا.م