در ادامه‌ی ناآرامی‌های سودان، تلفات جانی غیرنظامیان از ٣٠٠ نفر فراتر رفت

سازمان جهانی بهداشت از طرفین درگیری در سودان خواست با اعلام آتش‌بس برای یافتن پناهگاه به غیرنظامیان فرصت بدهند
ادامه‌ی درگیری‌ها در سودان
ادامه‌ی درگیری‌ها در سودان

اربیل (کوردستان ۲۴)– سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که شمار قربانیان غیرنظامی درگیری‌های اخیر سودان از ۳۰۰ کشته و تعداد زخمی‌ها از سه هزار تن فراتر رفت.

بر اساس این گزارش، "احمد المنظری"، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت (WHO) در شرق مدیترانه پنج شنبه ۳۱ فروردین در یک رشته پیام در حساب کاربری خود در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، اعلام کرد که به‌محض اینکه شرایط اجازه دهد، این سازمان تجهیزات پزشکی بیشتری را به سودان ارسال خواهد کرد.

المنظری در پیام‌های توییتری خود همچنین از طرف‌های مختلف در سودان درخواست کرد که در اسرع وقت ممکن آتش‌بس بشردوستانه‌ی پایدار اعلام کنند تا افرادی که درنتیجه‌ی درگیری‌های اخیر این کشور در محاصره قرار دارند، دنبال پناهگاه بگردند و غیرنظامیان نیز بتوانند به غذا، آب، دارو و مواد اولیه دسترسی پیدا کنند.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در شرق مدیترانه ضمن اعلام اینکه به دلیل درگیری‌های اخیر، ۲۰ بیمارستان در سراسر سودان به‌اجبار درهای خود را بستند، تأکید کرد که ۱۵ بیمارستان در شهر خارطوم، پایتخت این کشور نیز از سرویس خارج شدند.

المنظری ضمن تأکید بر این که شاهد وخامت دردناک وضعیت بسیار دشوار انسانی در سودان هستند، اعلام کرد که شمار قربانیان غیرنظامی درگیری‌های اخیر این کشور نیز به ۳۳۰ کشته و سه هزار و ۲۰۰ زخمی افزایش یافته است.

/ا.م