سفین دزه‌ای: اکنون انگلیس در اقلیم کوردستان نقش چشمگیرتری دارد

"بخش بزرگی از پیشرفت‌ها کنونی حاصل همکاری شرکا و هم‌پیمانان است"
سفین دزه‌ای، رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کوردستان، در مراسم گرامی‌داشت تاج گذاری چارلز سوم، پادشاه انگلیس در کنسولگری آن کشور در اربیل
سفین دزه‌ای، رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کوردستان، در مراسم گرامی‌داشت تاج گذاری چارلز سوم، پادشاه انگلیس در کنسولگری آن کشور در اربیل

اربیل (کوردستان٢٤) – رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کوردستان، می‌گوید که اکنون انگلیس در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی در اقلیم، نقش چشمگیرتری دارد.

سفین دزه‌ای، رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کوردستان، امروز یکشنبه به نمایندگی مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم، در مراسم گرامی‌داشت تاج گذاری چارلز سوم، پادشاه انگلیس در کنسولگری آن کشور در اربیل، شرکت کرد.

آقای دزه‌ای در این مراسم طی ایراد سخنانی، ضمن تاکید بر روابط دوستانه و قوی بین اربیل و لندن، از همکاری‌‌های آن کشور با اقلیم کوردستان، قدردانی کرد.

وی افزود روابط اقلیم کوردستان با انگلیس به سال ١٩٩١ برمی‌گردد "زمانی که با تلاش آقای جان میجر، نخست وزیر وقت انگلیس، منطقه امن برای اقلیم در نظر گرفته شد".

همچنین تاکید کرد:"بخش بزرگی از پیشرفت‌های کنونی اقلیم کوردستان، حاصل همکاری شرکا و هم‌پیمانان آن است که قابل قدردانی می‌باشد".

دزه‌ای به سفرهای اخیر رئیس و نخست وزیر اقلیم کوردستان به انگلیس و استقبال گرم از آنها از سوی مقام‌های آن کشور اشاره کرد و گفت:" اکنون دست‌آورد آن سفرها را می‌بینیم و می‌دانیم که انگلیس در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی در اقلیم کوردستان، نقش چشمگیرتری دارد، در زمینه کسب و کار هم شرکت‌های انگلیسی را تشویق می‌کنیم که سرمایه‌گذاری بیشتری در اقلیم داشته باشند، به طوریکه بتوانیم یک بازار قوی در اقلیم کوردستان ایجاد کنیم، زیرا اقلیم می‌تواند به مرکز فعالیت تجاری در سراسر عراق تبدیل شود".

رئیس اداره روابط خارجی اقلیم کوردستان، از تشکیل یک هیات ویژه خبر داد که اقدامات انجام شده در شش ماه گذشته و در زمینه‌های مختلف، بین دو طرف را ارزیابی می‌کند.

ب.ن