نچیروان بارزانی: معلمان پیشگامان و رکن اساسی فرآیند آموزش نسل‌ها هستند

اتحادیه‌ی معلمان کوردستان امروز ۶۱ ساله شد
نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان
نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان

اربیل(کوردستان ۲۴)- نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کوردستان روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲، به مناسبت شصت و یکمین سالگرد تأسیس اتحادیه‌ی صفی معلمان کوردستان پیامی منتشر کرد.

رئیس اقلیم کوردستان در این پیام ضمن تبریک سالگرد تأسیس اتحادیه‌ی معلمان به این قشر جامعه، می‌گوید: "در این مناسبت بر حمایت خود از تمامی حقوق و مطالبات برحق معلمان تأکید می‌کنیم."

متن پیام نچیروان بارزانی به مناسبت سالگرد تأسیس کانون صنفی معلمان کوردستان:

شصت و یکمین سالگرد تأسیس کانون صنفی معلمان کوردستان را به همه‌ی معلمان عزیز  کوردستان تبریک می‌گویم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.

در این فرصت با احترام و قدردانی از مبارزه و انجام‌وظیفه‌ی مقدس معلمان برای تربیت نسل‌ها، جان‌فشانی‌ها یاد می‌کنیم و تلاش‌های آموزشی و پرورشی آنان در دوران مبارزات در مناطق کوهستانی و پس از آزادی کوردستان را ارج می‌نهیم.

معلمان پیشگامان و رکن اساسی فرآیند آموزش نسل‌ها هستند. آنها در شکل‌گیری و ارتقای شخصیت دانش آموزان تأثیر مستقیم دارند. بنابراین وظیفه‌ای مهم و مقدس  و قابل‌تمجیدی را بر عهده دارند.

در این مناسبت بر حمایت خود از تمامی حقوق و مطالبات برحق معلمان تأکید می‌کنیم و با احترام رفتار معلمان وفادار کوردستان را یادآور می‌شویم که اجازه ندادند در هیچ شرایط سخت و ناخواسته‌ای فرایند آموزش‌وپرورش مختل شود.

درود بر یاد معلمانی که جان خود را برای آزادی مردم و کشورشان فدا کردند.

سالروز تأسیس کانون صنفی معلمان کوردستان مبارک باد.

نچیروان بارزانی

رئیس اقلیم کوردستان

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

/ا.م