رومانوفسکی بر تسریع اصلاحات در میان نیروهای پیشمرگه‌ی کوردستان تأکید کرد

حمایت مجدد سفیر آمریکا از همکاری و همگامی نیروهای سیاسی اقلیم کوردستان
الینا رومانوفسکی، سفری آمریکا در عراق فدرال
الینا رومانوفسکی، سفری آمریکا در عراق فدرال

اربیل (کوردستان۲۴)- سفیر آمریکا در عراق خواستار هماهنگی بیشتر برای اجرای اصلاحات در نیروهای پیشمرگه و برگزاری انتخابات پارلمانی اقلیم کوردستان در اواخر سال جاری میلادی شد.

آلینا رومانوفسکی سفیر ایالات‌متحده در عراق فدرال در پیامی که روز شنبه (۲۰ مه ۲۰۲۳) در توییتر منتشر کرد، گفت که با مسرور بارزانی نخست‌وزیر و معاون نخست‌وزیر قباد طالبانی صحبت کرده و از پیشرفت گفتگوهای که در  شورای وزیران حاصل گردیده قدرانی کرده است.

رومانوفسکی گفت: "من هر دو طرف را تشویق کردم تا هماهنگی را در اولویت‌های مشترک، اصلاحات پیشمرگه، تلاش برای حقوق بشر و برگزاری انتخابات قبل از پایان سال جاری تقویت کنند."

دولت اقلیم کوردستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسرور بارزانی نخست‌وزیر و قباد طالبانی معاون نخست‌وزیر در فضایی مثبت مشکلات مالی و اداری پیش روی دولت اقلیم کوردستان  را موردبحث و بررسی قرار دادند و دو طرف توافق کردند که همه‌ی مسائل را از طریق گفت‌وگو و همکاری بین تمام فراکسیون‌های وزیران حل‌وفصل کنند.

مسرور بارزانی نخست‌وزیر نیز در پیامی توئیتری از میزبانی قباد طالبانی ابراز خرسندی کرد و گفت، با روحیه گفت‌وگوی سازنده و باز، در مورد مسائل در دولت گفتگو کردیم و در مورد راه‌های پیش رو به توافق رسیدیم.

/ا.م