ناصر کنعانی: هیچ‌یک از تحرکات منطقه‌ای اسرائیل از "دیدگان نافذ" جمهوری اسلامی ایران پنهان نمی‌ماند

رئیس‌جمهور اسرائیل یک روز پیش از اظهارنظر کنعانی از پایتخت جمهوری آذربایجان دیدار کرد
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه

اربیل (کوردستان ۲۴)– سخنگوی وزارت خارجه‌ی ایران در آخرین اظهارنظرهای خود در خصوص اسرائیل گفت که هیچ‌یک از تحرکات منطقه‌ای اسرائیل از دیدگان نافذ ایران پنهان نمی‌ماند.

ناصر کنعانی در توییتی نوشت: «هیچ یک از تحرکات منطقه‌ای رژیم صهیونیستی از دیدگان نافذ جمهوری اسلامی ایران پنهان نمی‌ماند. لانه عنکبوت قابل اتّکا نیست و تقلّا برای بسط حضور منطقه‌ای، کمکی به ترمیم بنیان متزلزل داخلی رژیم جعلی نخواهد کرد. رژیم صهیونیستی نزد ملت‌های جهان منفور است و آینده‌ای نخواهد داشت.»

این اظهارنظر کنعانی در پی سفر یک روز پیش اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل به جمهوری آذربایجان عنوان شد.

رئیس‌جمهوری اسرائیل در دیدار از جمهوری آذربایجان این سفر را رؤیایی توصیف کرد که به واقعیت تبدیل شده است. سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ گفت، هیچ‌یک از تحرکات منطقه‌ای اسرائیل از "دیدگان" این کشور پنهان نمی‌ماند.

اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل روز سه‌شنبه ٩ خرداد، با الهام‌علی‌اف، همتای آذربایجانی خود در باکو دیدار کرد و ایران را "عامل بی‌ثبات‌کننده ساختار امنیت منطقه" خواند.

هرتزوگ پس از دیدار با علی‌اف در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که "دو طرف به طور عمیق در مورد ساختار امنیت جهانی و منطقه‌ای که از جانب ایران در معرض خطر و تهدید است" گفت‌وگو کرده‌اند.

رئیس‌جمهوری اسرائیل  نیز در سخنان خود گفت: «دیدار از آذربایجان برای من و ملتم رؤیایی بود که به حقیقت پیوسته است.»

الهام علی‌اف در باکو از رئیس جمهور اسرائیل استقبال کرد
الهام علی‌اف در باکو از اسحاق هرتزوک رئیس جمهور اسرائیل استقبال کرد

 

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با اشاره به گشایش سفارت آذربایجان در اسرائیل، گفت که این رویداد سطح روابط میان دو کشور را ارتقا خواهد داد.

علی‌اف همچنین سطح همکاری دفاعی بین دو کشور را ستود و گفت: «باکو سال‌ها است که به تجهیزات مدرن اسرائیل دسترسی دارد و این به ما کمک می‌کند تا توان دفاعی خود را مدرن کنیم و بتوانیم از کشور، ارزش‌ها، منافع ملی و تمامیت ارضی خود دفاع کنیم.»

/ا.م