نچیروان بارزانی از هیئت بلندپایه نظامی انگلیس استقبال کرد

"انگلیس با دیده اهمیت به ثبات و آرامش در عراق و اقلیم کوردستان می‌نگرد"
نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان و مارشال سامی سامپسون، مشاور ارشد وزارت دفاع انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا
نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان و مارشال سامی سامپسون، مشاور ارشد وزارت دفاع انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا

اربیل (کوردستان٢٤) – رئیس اقلیم کوردستان از انگلیس و سایر کشورهای دوست، برای حمایت‌ها از روند سازماندهی مجدد نیروی پیشمرگ، قدردانی کرد.

نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان، امروز پنجشنبه از یک هیئت بلندپایه نظامی انگلیس به ریاست مارشال سامی سامپسون، مشاور ارشد وزارت دفاع انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا، استقبال کرد.

سایت رسمی ریاست اقلیم کوردستان، در بیانیه‌ای اعلام کرده است؛ در این دیدار که خانم رزی کیف، سرکنسول انگلیس در اقلیم نیز حضور داشته، اوضاع امنیتی عراق و اقلیم کوردستان و اصلاحات در وزارت امور پیشمرگ و همکاری‌های امنیتی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

همچنین طرفین بر اهمیت پیشبرد روند سازماندهی مجدد نیروی پیشمرگ و انجام اصلاحات در وزارت امور پیشمرگ تاکید نموده و خواستار کارآمدی بیشتر آن شده‌اند.

رئیس اقلیم نیز از انگلیس و سایر کشورهای دوست، برای حمایت و همکاری‌ها از روند سازماندهی مجدد نیروی پیشمرگ و انجام اصلاحات در وزارت امور پیشمرگ، قدردانی کرده است.

در بیانیه آمده است که هیئت مهمان خاطرنشان کرده که انگلیس با دیده اهمیت به ثبات و آرامش در عراق و اقلیم کوردستان می‌نگرد و در راستای آن به حمایت و همکاری‌های خود با نیروی پیشمرگ ادامه خواهد داد.

ب.ن